Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

„Ruské město“ v Thajsku

Foto, en.wikipedia.orgThajské město Pattaya, co si pod tím člověk představí? Bláznivé město hříchu plné ruských turistů, mladých Thajců změněných na ženy a křehkých dívek, které se prodávají v postranních uličkách? Ano, takhle by se Pattaya dala určitě popsat.

My ji viděli i trochu jinak. Do Pattayi jsme se dostali díky naší thajské kamarádce z Kanady. Kelly nám svěřila svůj byt na celý náš pobyt a moc nám tím ulehčila.

Samozřejmě, že jsme nebyli po celou dobu v tomto rušném a turisticky známém městě. Ale když jsme zrovna přijeli vyměnit nějaké věci na byt nebo si chvíli odpočinout, Pattayu jsme prochodili křížem krážem. Nejenže má město výbornou polohu na různé výlety do okolí a třeba i do Bangkoku, ale i samotné místo ukrývá pár dobrých tipů!

Na pláži jsme trávili minimálně času, protože pláž nebyla úplně nejčistší a to stejné bych mohla říci o moři. A navíc přijela jsem do Thajska a ne Ruska. Sebevědomí Rusáci dokonce naučili Thajce ruštinu. Tomu říkám dobrý business, asi oboustranný…

Nejlepší zážitek máme z vyhlídky. Jednou ráno jsme se vydali pěšky na pahorek, ze kterého byl úchvatný výhled! Kopec se dokonce pyšní ohromným nápisem „Pattaya“ jako Hollywood Hollywoodem. Cestou jsme potkávali toulavé psy, pouliční prodejce a na jedné „zahradě“ jsme chvíli pozorovali mladé vypracované Thajce cvičících na podomácku vyrobených strojích. Nechápu jak to v tom velkém horku a dusnu zvládají. Než jsme se vydali nazpět, čerstvý kokos nás příjemně osvěžil.

Další parádní výlet jsme podnikli do nedalekých zahrad Nong Nooch Tropical Garden. Sice to už je onen zmiňovaný výlet v okolí, na který se musí jet autobusem, ale byla by škoda, kdybych ho nezmínila.

Foto, en.wikipedia.org

Pattaya sice není oblíbenou destinací novodobých cestovatelů baťůžkářů. Ale pokud tudy budete projíždět, počkejte si na večer a pak něco uvidíte.

Pattaya žije a dýchá, to jí nemůžete odepřít.

Autor: Diana Schirlová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cestovní deníček – Thajsko

Tipy a rady na cestu do Thajska

Thajská kuchyně

 

 


 

 


Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.