Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Shlédněte na Londýn ze za(vy)strčené Alexandra Palace

LondýnChystáte se na pár dní do Londýna a plánujete, co všechno byste chtěli projít? Pokud již máte sepsané všechny známé památky jako jsou třeba Tower Bridge, katedrála St. Paul či slavný Big Ben a máte tak trochu toulavé boty jako já a objevujete rádi zajímavá místa, kam né každého turistu napadne jít, měli byste navštívit Alexandra Palace.

 

Jedná se o budovu prvně otevřenou již v roce 1873, kdy měla působit jako rekreační dům pro rodiny v širokém okolí. Hned 16 dní po jejím otevření jí však zničil rozsáhlý požár. (A přiznejme si, co za zničení v Londýně na svědomí požár neměl?) O dva roky později však budovu znovu otevřeli a do dnešního dne, už vypadá úplně stejně.

V dnešní době je Alexandra Palace využívána pro různé koncerty, festivaly, aukce či výstavy. V zimním období je zde i velmi oblíbené kluziště, kde si můžete za poplatek několika liber zabruslit.

 

Londýn

Londýn

Londýn

 

Avšak já mám Alexandra Palace nejradši v běžný den. Je to místo přímo stvořené k odpočinku. Okolo paláce se nachází rozlehlý park, který přímo vybízí k posezení. Tím, že se nacházíte na jednom z nejvyšších kopců Londýna, máte celé město jako na dlani. Stačí se jen projít a hádat, či v dálce vidíte ''Okurku'' nebo jiný mrakodrap.

Za palácem se také rozprostírá malé jezírko. Ocení ho nanejvýš děti, jelikož si zde v letních měsících můžete půjčit šlapadlo, či zakoupit zmrzlinu.

 

Zdroj videa: YouTube CC, kie7077 Výhled z Alexandra Palace

 

 

Pokud se rozhodnete navštívit tento krásný, rozlehlý palác a hlavně výhled z něj, nepotřebujete nic jiného, než v centru Londýna nasednout na vlak, který vás doveze na stejnojmenou zastávku vzdálenou jen několik metrů od vstupu do parku.

Z osobní zkušenosti doporučuji vzít si s sebou deku, dobroty a jen tak posedět v té výšce a uspořádat si malý piknik. Věřte mi, že za tu krásu výhledu, vám to rozhodně stojí.

 

          Další tipy na výlety v anglické metropoli naleznete zde


 

Autor: Gabriela V.

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.