Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Sopečný Auckland

Foto, en.wikipedia.orgMěsto sopek a vulkánů. Ano, i tak se Aucklandu, největšímu městu Nového Zélandu, přezdívá. Proč? Protože ve městě a jeho okolí je více než 50 vulkánů. Naštěstí nečinných!

Dnes se půjdeme projít na ten nejvyšší, nejznámější a největší kopec.

Mt.Eden měří 196 m a je dominantou města. Mt.Eden se od jiných kopců odlišuje tím, že na samotném vrcholu najdete 50 m hluboký kráter. Ale pozor, držte se od kráteru dál. Vstup na dno jámy je přísně zakázán! Pokud budete v Aucklandu, určitě se na proslulou vyhlídku zajeďte podívat. Spíše zajděte.

Jak už jste asi pochopili, až nahoru se dá vyjet autem, ale pokud tak učiníte, oberete se o příjemnou procházku doprovázenou krásnými výhledy a zpěvem ptáků tui. Těmto opeřencům s dvěma hlasivkami snad celý kopec patří. Uvidíte a uslyšíte jich nespočet. 

 

 

Foto, en.wikipedia.orgZ centra města vám chůze zabere asi 45 minut, ale doporučovala bych jet autobusem do vesničky Mt.Eden a odtamtud se vydat pěšky. Nejenže si projdete příjemnou část města se spoustou kaváren a s jedním výborným pekařstvím, ale můžete si vybrat, kterou cestičkou se nahoru vydáte.

Pro začátek bych ale doporučovala vyjít od hlavního parkoviště, vedle kterého se nachází dětské hřiště. Díky tomu, že půjdete odsud, projdete si tak park s podiem pod vulkánem. V parku rostou krásné cizokrajné stromy, tak si to nenechte ujít!

A z parku už určitě najdete stezku klikatící se vzhůru. Chvíli se musí jít po silnici, ale záhy objevíte pěšinku a schody k první zelené loučce, která je mou nejoblíbenější vyhlídkou. Odsud máte Auckland přímo před sebou. Z dalšího „patra“ vulkánu zase uvidíte o trochu více z města, přístav a ostrov Rangitoto a z úplného vrcholu budete mít Auckland jako na dlani. 360 stupňů výhled za to vážně stojí.


Nejbližší aeroport: Auckland Airport

Web: www.aucklandairport.co.nz

Kód: AKL

A až si prohlédnete přímořské město ze všech stran, porozhlídněte se po dalších sopkách, kterých uvidíte velké množství a naplánujte si další výlet. Třeba to stihnete ještě dnes. Západ slunce nad Aucklandem nezní špatně, co říkáte?

Autor: Diana Schirlová

 

Hotely v této oblasti

Výběr ubytování

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha - Auckland a zpět za 16 993 Kč

Jedna z nejdelších leteckých tras: Dubaj – Auckland

Akční letenky na Nový Zéland za 18 tisíc z Prahy

Jak dlouho trvá let do Aucklandu?

Letiště Auckland (AKL)

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 02.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.