Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Tatralandia - místo pro vaši ideální dovolenou

TatranlandiaTatralandia patří od roku 2016 k největším zábavním vodním areálům s ubytováním ve střední Evropě. My jsme toto místo nedaleko Liptovského Mikuláše sice navštívili již dříve, ale rozhodně to stálo za to.

 

 

 

 

Tatranlandia

 

Rozhodně se nejedná jen o aquapark jak by se na první dojem mohlo zdát. Je to místo plné zábavy různého druhu, i když je pravda, že voda zde hraje asi tu nejvýznamnější roli.

 

 

Pokud máte štěstí na počasí, zažijete zde perfektní letní dovolenou, a to platí pro všechny bez ohledu na věk. Milovníci koupání se vyřádí v některém z bazénů, které nabízí mořskou, sladkou i termální vodu. Takže i když venku není zrovna 30°C můžete si užít koupel pod širým nebem v příjemně vyhřáté vodě.

 

Tatranlandia

 

Děti stráví celý den ve Funparku a z tobogánů, klouzaček a řady dalších atrakcí je neodtrhnete. A rodiče nemusí mít obavy, protože zde najdou tobogány různé obtížnosti, takže i ti váhavější a méně odvážní si zde budou vychutnávat více či méně adrenalinové jízdy. A některé z nich jsou vhodné pro dvojice či dokonce trojice, takže bázlivé nebo malé děti zde mohou využít doprovodu starších sourozenců, kamarádů nebo i dospělých.

Navíc zde můžete sjíždět tobogány ve člunech, takže budete mít rozhodně větší pocit bezpečí a odpadá také ten nepříjemný pocit, když z po vypadnutí tobogánu zaplujete rovnou pod hladinu.

 

Tatranlandia

Tatranlandia

 

Nicméně ti starší hledají něco náročnějšího a ty uspokojí patrně zdejší atrakce surfovací vlny, určené pro začátečníky i profesionály. Díky profesionálnímu instruktorovi zde po několika lekcích dostanete základy surfingu a oslavit své úspěchy pak můžete třeba v blízkém Tiki baru u sklenice míchaného nápoje.

 

Tatranlandia

 

Odpočinek těla i duch ve formě absolutního relaxu ve Wellness Paradise si vychutnají zejména ti dospělí, i když Keltský saunový svět je otevřen i dětem od 6 let. Kromě klasických parních saun a masážních koupelí je zde možné využít některou ze speciálních léčebných procedur, jako hydroterapie, aromaterapie nebo muzikoterapie.

 

 

Kdo už má dost vodních radovánek ten si příjde na své v Summer City, kde děti najdou řadu atrakcí, jako nafukovací svět nebo plochy na volejbal, beach volejbal nebo stolní tenis. A neméně zábavné jsou i obří šachy nebo ruské kuželky. A pak zase hurá zpátky do bazénu, třeba zahrát si vodní fotbal.

 

Tatranlandia

 

Ti nejodvážnější pak mohou navštívit speciální aerodynamický tunel, kde pod dohledem profesionálních instruktorů mohou prožít jedinečné pocity, které zažijete jinak pouze při seskoku z letadla. Létání pro veřejnost neboli funflight je tedy určen zejména těm, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového a napínavého. Pro ty pokročilejší, kteří už mají nějaké zkušenosti s létáním v simulátorech nebo se sportovně zabývají podobnými aktivitami, je určen vyšší level, tedy sportflight. Máte zájem?

Protože je zde tolik zábavy a pořád nacházíte nové a nové zajímavé aktivity, byla by škoda se zde zastavit jen na skok. Ideální je ubytovat se ve stylových chatkách v sousedním Holiday Village Tatralandia. Chatky jsou zde rozděleny do několika tematických částí a hosté mají nárok na slevy do Aquaparku, ale čekají je i další příjemné bonusy a překvapení.

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled ostatních aquaparků u nás i v zahraničí
 

Tatranlandia

Tatranlandia

 

Pro zábavu hostů jsou zde připraveny i další možnosti, jako bowling či golfový trenažér. A také si zde můžete vypůjčit kolo nebo in-line brusle a projet se po zdejším ne zrovna malém areálu.

Hned vedle Holiday Village se nachází westernové městečko Šiklův mlýn, které osloví hlavně všechny milovníky Divokého Západu. Jde o identickou kopii městečka plného kovbojů a indiánů z konce 19. století. Strávíte zde celý den a ani si toho nevšimnete. Několikrát denně probíhá programová show plná přestřelek a unikátních vystoupení třeba s lasem.

 

Tatranlandia

Tatranlandia

 

Nicméně čekají vás zde také další atrakce, například si můžete vyzkoušet hod tomahawkem nebo lukostřelbu, zkusit si narýžovat své vlastní zlato, anebo se projet na elektrickém býkovi. Pistolnická vystoupení zaujmou každého kluka a dámy se zase pobaví u country tanců. Chcete-li si celkový westernový dojem ještě umocnit, můžete si vypůjčit stylové oblečení nebo si zakoupit v místním westernovém obchodě koupit třeba pravý kovbojský klobouk.

V místním Saloonu pak kromě kankánových tanečnic čeká také něco k snědku, a kdo by odolal drinku v Baru u Hrobára? Pro děti neschází Union Pacific vláček a kdo na to má odvahu, může se zúčastnit noční jízdy, kde číhá řada děsivých překvapení.

 

Tatranlandia

Tatranlandia

 

Holiday Village Tatralandia je opravdu jedinečné místo, kde můžete během své dovolené zažít tolik nejrůznějších zážitků, že nebudete chtít odjet. A navíc zde neustále spektrum atrakcí rozšiřují, takže vždy zde najdete něco nového, a to je důvod se sem znovu a znovu vracet.

 

Autor: P.U.

 

Tip na ubytování (Liptovský Mikuláš) - Penzión Squash Cena na noc pro dva - 760 Kč
Tip na ubytování (Liptovský Mikuláš) -  Penzion Fako Cena na noc pro dva - 782 Kč

 

 

*Přehled last minute zájezdů na Slovensko

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.