Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Victoria

Vítejte v nejvíce anglickém městě Kanady. Právě se nacházíme na Vancouver Islandu. Nejspíše jste se vylodili v přístavu Nanaimo a máte za sebou 1.5 hodinovou plavbu z Vancouveru. A asi 1.5 hodinovou jízdu z přístavu dolů do hlavního města Britské Kolumbie.

Ano, není to Vancouver, jak si mnozí turisté Severní Ameriky myslí. Hlavní město BC je Victorie a najdete ji na nejjižnějším cípku Vancouver Islandu.

Nikde jinde v Kanadě na mě historie nedýchla tolik jako právě zde. Miluji viktoriánské stavby a zde to byla pastva pro oči!

 

 

Asi nejvíce se mně líbil Craigdarroch Castle Historic House Museum. Do pohádkově věžičkovité stavby se dostanete za 14$.

Další budovy, které bych ráda zmínila jsou budovy parlamentu. Ty bych řekla, že jsou ikonou Viktorie. Dovnitř jsem se sice podívat nešla, ale za to mám parlament zvěčněný na spoustě fotografií.

 

 

Budova muzea – Royal BC Museum, není tolik impozantní, ale skrývá učiněný poklad! Za 22$ se dostanete do jiného světa. Věřím, že vás nejlepší muzeum Britské Kolumbie pohltí stejně tak jako nás. Vymezte si několik hodin, neboť muzeum je rozsáhlé a je velká škoda něco vynechat kvůli nedostatku času. Muzeum se také pyšní největší IMAX obrazovkou v BC (18.59m x 25.9m). Zajímavé vidět film v takové velikosti, ale pro mě kino do muzea nepatří...

Prosluněná promenáda kolem vody kousek od budov parlamentu se stánky, rychlým občerstvením a pouličními umělci vřela životem.

Tak pokud po prohlídce města budete potřebovat někam na „vzduch“, zkuste městské pláže – Willows Beach, tišší China Beach a nebo Esquimalt Lagoon.

 

 

Další atrakce v přírodě:

  • AdrenaLine - 150 metrů vysoká ZipLine, po které můžete svištět až 60km/h.
  • Zamluvte si výlet na moře a pozorujte velryby!
  • Butchard Gardens s 22 hektary vás na pár hodin zabaví! Tulipány, narcisy, růže,...čekají na vášnivé zahrádkáře!
  • Prý není kanadského města s více cyklostezkami...

 

Mohlo by vás zajímat: Na skok na Vancouver Island, čtěte zde

 

 

Autor: Diana S.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.