Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vnitrozemí Hondurasu: objevte krásy nedotčené přírody

HondurasHonduras je krásná země a budete-li se chovat rozumně, žádné nebezpečí, o kterém můžete slýchat z různých médií, vám nehrozí. Přestože jsou všude k vidění zbraně, nikdo je bezdůvodně na vás nepoužije.

Na severu země sice najdete město San Pedro Sula, které má pověst jako nejnebezpečnější na světě, ale při jakémkoliv cestování se mu můžete klidně vyhnout, případně ho použít pouze jako tranzitní místo. Stejně v něm prý nic zajímavého k vidění není.

Úžasná příroda bez davů turistů

Honduras se netěší moc velké návštěvnosti, proto si můžete místní atmosféru vychutnat dosyta. Tedy pokud zrovna nemáte namířeno do severní oblasti ke karibskému pobřeží. Tato část je hojně navštěvováno především díky přilehlým ostrovům Islas de la Bahía a luxusním potápěčským lokalitám.

 

FloraNení to však jen moře, které v zemi můžete obdivovat. Honduras má nádhernou přírodu i ve svém vnitrozemí. Úžasné výlety v okolí jezera Yojoa vás vezmou do nádherných mlžných lesů. Budete míjet obrovské barevné rostliny, které můžete znát ve své menší a jaksi nemastné neslané podobě z našich ubohých květináčů. Krásné horské túry jsou v Hondurasu kupodivu dobře značeny.

Jezero Lago de Yojoa

Bohužel si nepředstavujte jezero, ve kterém se budete koupat a užívat dovolené jako třeba na Macháči. Lage de Yojoa je z velké části nezastavěné a obklopuje ho hustý tropický les. V okolí se nachází několik vesnic, kde se můžete dobře najíst a koupit všechno potřebné.

 

JezeroUbytování u jezera

Co se týče ubytování, kroky téměř všech cestovatelů vedou do populárního místa D&D Brewery, kde se nachází mikropivovar. Možná je to tím, že jsme národ pivařů, ale důležitá informace: pivo z mikropivovaru D&D Brewery (který v podstatě představuje obyčejný skladovací kontejner) není dobré a je drahé. Ale asi mu neuniknete, protože nic jiného zde nedostanete a ve vesnici, ke které pivovárek s ubytováním patří, pivo ani nekoupíte. Tady se alkoholu prostě neholduje.

Vodopád Pulhapanzak

43 metrů vysoký dechberoucí vodopád leží 17 kilometrů severně od jezera a dostanete se k němu místní dopravou. Vodopád se nachází v soukromém vlastnictví, platí se zde vstup a celý areál je velmi dobře udržovaný. Najdete zde velkou venkovní restauraci, která především v době oběda praská ve švech. Místní však neokupují pouze restauraci. Zvykem je, že si přinesou z domova své vlastní hrnce a syrové pokrmy si tu v pohodě vaří u břehu řeky třeba celý den.

 

Vodopád PulhapanzakVýprava do mlžného lesa

Při cestě po Střední Americe budete v průvodcích pořád číst o mlžném lese, ale stále nebudete vědět, co to vlastně je. Do té doby než navštívíte národní park Cerro Azul Meambar (známý také pod zkratkou PANACAM). Vede zde několik kilometrů stezek, které míří na vrchol a při cestě zpět vás zavedou k nádherným vodopádům a jeskyním. Celou dobu jdete nedotčenou přírodou a najednou se ocitnete v pohádce uprostřed tajemného magického lesa. Kupodivu zde žádná mlha není, ale na beton víte, že právě procházíte mlžným lesem. A jedná se o neopakovatelný zážitek.

 

Les

Autor: Eva Bicanová

 

Čtěte také: Kde všude ve světě se mluví španělsky?

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.