Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vydejte se do Hastings!

Hastings je přímořské městečko s necelými sto tisíci obyvateli ležící na jihu Anglie. Mohlo by být naprosto bezvýznamné a tuctové, nebýt jedné, velmi důležité historické události, díky které je dnes Hastings významnou turistickou atrakcí a cestovatelskou nutností pro všechny zájemce o evropskou historii!

 
Něco málo z historie

Onou událostí, která činí z Hastings velmi důležíté historické místo, je Bitva o Hastings, která se odehrála roku 1066 a byla významným milníkem v anglické historii. Normandský vévoda Vilém Dobyvatel tehdy porazil anglosaská vojska a stal se novým králem Anglie, díky čemuž se na ostrov dostaly francouzské zvyky, zformulovala se angličtina a celý ostrov se podstatně zkultivoval.

 

 

 

Jak do Hastings?

Město se nachází na pobřeží asi 120 km jižně od Londýna. Z České republiky se do hlavního města Anglie dostaneme velmi výhodně a pohodlně z letišť v Praze, Brně, Ostravy a nově Pradubicích, a to klidně i do 1000 korun tam i zpět. Z Londýna jezdí vlaky i autobusy, za jednu cestu si zaplatíme 250-500 korun, přičemž vlaky bývají zhruba o 100 korun dražší.

Spojení Londýn-Hastings nejlépe vyhledáte na webových stránkách autobusových a vlakových vyhledávačů.

 

Přehled ubytování v této lokalitě

 

Senlac Guesthouse

Cena na noc pro dva - 1 702 Kč
 

Town House Rooms

Cena na noc pro dva - 2 140 Kč
 

Tower House 1066

Cena na noc pro dva - 2 162 Kč

 

Co navštívit?

Hastings je místo jako stvořené pro vyznavače klidu, historie i přírody. Můžete se potulovat mezi troskami starobylého hastingského hradu, vychutnat si klid slunných dnů na pobřeží nebo navštívit moderní muzeum v jeskyních zasvěcených pašerákům.

  • Staré město neboli Old Town je historická část města skládající se převážně z úzkých uliček s příjemnou atmosférou, které jsou plné restaurací, obchodů a starých domů. Město se rozprostírá po straně kopce, tudíž je vhodné vzít si na potulování vhodnou obuv.
  • Každý milovník přírody by měl navštívit Alexandra park, krásné místo s jezírkem, památníkem, ale také kavárnou, toaletami a info centrem. V průběhu léta se zde také odehrávají nejrůznější akce, například tradiční Hastings Beer and Music Festival. Pokud se vám v parku zalíbí, můžete navštívit také Hastings Country Park.
  • Co se týče muzeí, jednoznačně se vyplatí navštívit Pašerácké muzeum (Smugglers Adventure), nacházející se pod zemí v prostorách, kde v 18. století pašeráci opravdu skladovali svoje zboží. Je velmi interaktivní a názorně poučuje o problémech, jimž museli pašeáci v této době čelit. Pro jeho návštěvu si přibalte bundu. V Hastings se nachází i celá řada dalších muzeí, například Fisherman´s Museum, True Crime Museum nebo Hastings Museum and Art Gallery.
  • Na vrch kopce, na kterém se Hastings rozprostírá, se dá dostat zvláštní atrakcí, která vzhledově připomíná něco mezi vlakem a lanovkou. V originále Cliff Railway se nachází po městě hned několikrát, dospělý si za cestu tam a zpět zaplatí 2,70 liber, dítě potom o libru méně.
  • Malou třešničkou na dortu může být návštěva Hastingského mola, které je sice narozdíl od nedalekého slavného Brightonského mola naprosto prázdné, nicméně také klidné a bez návalu turistů.
   
   

A okolí?

Jižní Anglie má rozhodně co nabídnout a kromě Hastings můžete navštívit i spoustu dalších zajímavých míst v okolí. Pěknou procházku si užijete v okolí White Cliffs of Dover, což je slavný historický přístav, odkud vyplouvali poutníci do Ameriky. Taky navštivte Plymouth, krásné město se spoustou atrakcí je Brighton. A to vše v blízkosti hlavní metropole Spojeného Království Londýna. Pokud jste doteď neměli nápad na vaši příští zahraniční cestu, teď už váhat nemusíte!

 


 

 

Autor: Simona Petrů

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.