Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Londýn, město plné zážitků

Tower BridgeNávštěva Londýna patří nepochybně k těm zážitkům, na které se dlouho vzpomíná. Já jsem měla tuto příležitost sice pouze krátce, v rámci služební cesty. Nicméně i tak jsem se pokusila v této působivé metropoli navštívit toho co nejvíce.

 

Londýn přece patří právem k jednomu z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších měst na světě. 

Mezi nejoblíbenější historické památky lze bezpochyby zařadit Tower of London. Tuto pevnost jsem si nejprve měla možnost prohlédnout z paluby výletní lodi v průběhu vyhlídkové plavby Thames River Cruise po řece Temži.

 

 

Pohled na tuto starou pevnost mě však motivoval k její návštěvě. Starodávné zdi skrývají mnohá tajemství a určitě i řadu smutných příběhů, koneckonců tu bývalo vězení. Atmosféru tohoto místa doplňují místní strážci Beefeaters v historických kostýmech, kteří jsou sami o sobě poměrně velkou atrakcí.

 

 

Ovšem času bylo málo, takže jsem se v rámci volného dne přesunula k Britskému muzeu. Tady jsem si rozhodně ovšem musela vyšetřit čas na návštěvu muzea a prohlídku expozic. Na své si zde přijdou milovníci historie, starožitností, starověkých kultur. Řada těchto artefaktů má nevyčíslitelnou hodnotu.

 

 

Návštěva Londýna by nebyla úplná bez Buckinghamského paláce, ale sem jsem se bohužel dostala až večer. Na druhou stranu ten pohled na osvětlený palác stál za to. A také jsem si říkala, že se sem ještě dostanu i ve dne. Člověk se tiše zasnil při představě, že za těmi tajuplnými zdmi žije samotná anglická královna a vůbec, celé toto místo dýchá staletími historie.

 

 

Další den jsme pak s našimi anglickými kolegy absolvovali výlet za ikonickými památkami, takže jsme nemohli vynechat slavný Big Ben, snad nejslavnější světové hodiny. Big Ben je vlastně jen hlavní zvon nikoliv celá věž. Dodnes překvapují tím, že zachovávají překvapivou přesnost.

 

 

Dalšími našimi zastávkami byly Parliament Houses nebo Tower Bridge, kde jsem navštívila i výstavu Tower Bridge, pojednávající o historii mostu a jeho stavbě. V době své stavby, cca před 120 lety, byl tento most označován jako zázrak viktoriánského inženýrství. A v dnešní době, kdy člověk stojí na skleněné podlaze ve výšce více než 40 metrů nad hladinou řeky, stále vyvolává poměrně velký respekt.

 

 

A pochopitelně jsme navštívili i světoznámý Greenwich. Ten pocit, že stojíte na místě, kudy prochází nultý poledník a kde si můžete nastavit ten jediný správný čas, má rozhodně něco do sebe. No a návštěva Královské greenwichské observatoře musí být nesporně velmi zajímavá.  Moc mě mrzelo, že jsme na ni neměli dostatek času. Snad někdy příště.

 

 

Mezi nejprofláknutější atrakce Londýna se určitě řadí i známé London Eye, tedy největší evropské ruské kolo, které nás vyneslo až 135 metrů nad řeku Temži, odkud je možné se kochat nádherným výhledem na Londýn, včetně Buckinghamského paláce, Parlamentu nebo Hyde Parku. Toto bych určitě doporučila každému návštěvníkovi.

V provozu je tato londýnský atrakce od roku 2000 a pohled na ně je skutečně velkolepý. Vyzkoušela jsem si tuto jízdu, které jsem se zpočátku bála, hlavně kvůli již zmiňované výšce. Přece jen jsem raději nohama na zemi. Jízda trvá celkem 30 minut a je to opravdu velmi příjemný zážitek.

 

 

V průběhu naší procházky jsem si taky vychutnala představení různých pouličních umělců a samozřejmě, pokud se mě někdo zeptá, jestli jsem se projela proslulým červeným patrovým londýnským autobusem, odpovím ANO!

 

Během dalších dnů jsme se museli věnovat práci, ale aspoň krátce jsme si vždycky vyšetřili chvilku na návštěvu St. Paul´s Cathedral, která ohromí svou konstrukcí, ale vzhledem k tomu, že jsme sem dorazili už poměrně pozdě, zvládli jsme jen krátkou prohlídku. Dalším zajímavým místem bylo také slavné Shakespearovo divadlo Globe, které předznamenávalo další naše kroky.

 

 

Předposlední den nás totiž naši angličtí hostitelé vzali na výlet mimo Londýn, a to do Shakespearova rodiště, Stratfordu nad Avonou.

 

 

Tady jsme strávili hodně času, prakticky celý den a pochopitelně jsme se fotili i s místními labutěmi. Jak jinak.

Po příjemně prožitém dni v pohodovém a nádherném městečku, nabitém atmosférou starých časů, jsme se vrátili do Londýna, kde jsme se navečer ještě na chvíli stavili podívat se na Westminster Abbey. Je to jedno z nejslavnějších míst v Londýně, které figuruje mimo jiné na seznamu světového dědictví UNESCO. Mimo jiné je místem posledního odpočinku mnoha legendárních vědců, jako například Charles Darwin. V centru pozornosti bylo toto místo také díky svatbě prince Williama v roce 2011.

 

 

Poslední den, prakticky už při odjezdu, jsme se ještě zajeli podívat na populární Shard (Střep), nejvyšší londýnskou budovu.  Zde byla v roce 2013 otevřena vyhlídková plošina, nabízející překrásný výhled.

 

 

A pak už jen londýnské letiště a smutný pohled z letadla…Vždyť zbývá ještě tolik míst, která jsem nenavštívila, třeba Kensington Palace, Windsor, Národní galerie, muzea, kostely….tak snad někdy příště…

 

Autor: P.U.

 

 

        Další tipy co navštívit v Londýně, čtěte zde.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Martin Valenta Londýn 2015

 

 

Hotely v této lokalitě přes booking.com

*Přehled last minute zájezdů do Londýna - přehled

Nová anglická pěti librová bankovka

Nové plastové bankovky

Veřejná doprava (MHD) v Londýně

Přehled londýnských letišť

Doba letu do Londýna

Vlaková nádraží v Londýně

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.