Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vyrážíme na ostrov Kréta - co si nenechat ujít

Pláž Matala - Kréta, en.wikipedia.orgŘecko stále patří mezi vyhledávané evropské destinace. Pokud si ho i vy chcete spojit se zajímavou a neopakovatelnou dovolenou, je dobré vědět, co vás zde čeká a co by vám nemělo uniknout. Podívejme se tedy na přehled zajímavých středisek, stejně jako různých památek. Hned na úvod musíme říci, že se ostrov dělí do čtyř hlavních částí, kterými jsou:


- Oblast Chania

- Oblast Rethymnon

- Oblast Heraklion

- Oblast Lassithi

Jaká střediska si nenechat ujít?

Pokud ještě zájezd nemáte koupený, určitě oceníte několik tipů, kam můžete vyrazit. Ostrov nabídne několik desítek středisek. Pobyt v nich může být i příjemně levný, jelikož nabízíme výhodné last minute zájezdy. Konkrétním místem, které určitě můžeme doporučit, je letovisko Ammoudara. To nadchne hlavně půvabnými plážemi, špičkovými hotely a skvělým servisem a komfortem. Stejně tak vás nezklame ani východ tohoto ostrova, kde se nachází prestižní pláž s názvem Vai. Ta svým vzhledem a nádherným mořem navozuje pocit, že se nacházíte na některém z karibských ostrovů. Náš přehled letovisek uzavírají osvědčené tipy, kam se řadí třeba Kavros, Panormo nebo Sitia.Poznejte nádherné památky

I když se ostrov zdá na první pohled větší, bez problémů se dá procestovat autem. Tím můžete přijet, stejně jako není problém využít místních autopůjčoven. A kam vyrazit? Jste-li milovníci historie, určitě si nenechte ujít místa, jako je Knossos, Gortys, Festos nebo Matala. Zavítejte též do nádherných a netradičních klášterů, kterými jsou Hrisokalitisas a Agia Triada.
Kochat se však můžete i úchvatnou přírodou a není výjimkou, že mnohdy přechází až k nádherným plážím. Pokud je vaším cílem last minute Kréta, rozhodně nevynechejte možnost se na některé z nich vykoupat. Dobrým tipem je třeba pláž Elafonisi, stejně jako další úchvatné místo nazývané Balos Lagoon. Pokud vám půjde především o přírodu jako takovou, určitě nadchne třeba soutěska Samaria a Imbros.

 

Palác Knossos, en.wikipedia.org

 


Z ostrova se lze snadno dostat i do okolí

Ne vždy jste nuceni zůstávat pouze na ostrově, jelikož díky moderní lodní dopravě se můžete dostat i na řadu ostrovů v okolí. I zde je co poznávat. Příkladem mohou být dříve pirátské ostrovy Gramvousa, kde se můžete také vykoupat na nádherných plážích. Máte-li stylové plavky, ve kterých se chcete vyfotit na neodolatelném místě, jsou tyto ostrůvky správnou volbou. Nezklame ani menší sopečný ostrůvek Santorini, který je sice vzdálený 200 kilometrů, ale rozhodně stojí za to najít si čas a navštívit ho.

Podobně je na tom i Spinalonga, který naštěstí leží nedaleko Kréty. Pokud vám je jeho název povědomý, potom je to místo, na kterém jsou vyhlášená léčebná zařízení pro malomocné. I zde vás ale čeká nádherná pláž a zklamáni nebudou ani milovníci historie – tu reprezentuje slavná benátská pevnost.

 

Santorini, wikimedia.org

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kréta - ostrov s historií

 

Doba letu do města Chania

 

Seznam letišť v Řecku

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.07.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.