Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Washington D. C. neobvyklé místo pro dovolenou

Hlavní město Spojených států amerických se nachází na východním pobřeží. Město má mnoho svých specifik, mezi ty nejvýraznější patří atypické uspořádání ulic do tvaru pentagramu a absence výškových budov, na které jsme ze Spojených států zvyklí. Pojďte se s námi projít po jeho významných památkách, které mnozí z nás znají z nejednoho filmu či světové události.

 

 

J. Edgar Hoover Building

 

 


Krátce z historie

Washington D. C. je sídlem Prezidenta, Nejvyššího soudu a Kongresu. Město bylo založeno v roce 1790 jako pocta prvnímu prezidentovi Spojených států. Hlavním městem se stalo o deset let později a časem se stalo 24. nejlidnatějším městem USA. V současné době je sídlem mnoha úřadů, ale zároveň i velkým turistickým lákadlem.

 

      Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

National Mall

Obrovský park známý především z inaugurací nových prezidentů je z jednoho konce ohraničen Lincolnovým památníkem a na druhém konci ukončuje National Mall kapitol. Uprostřed tohoto obřího jednu míli dlouhého „náměstí“ se nachází Washingtonův památník, který má podobu obřího obelisku.

 

        Lincolnův památník

 

 

 

Po obvodu se nachází mnoho dalších významných budov, které jistě budete znát. Ideální je začít u Hooverovy budovy na Pennsylvania Avenue v níž sídlí FBI. Odtud pokračujte ke Kapitolu, sídlu sněmovny a senátu USA. Jak již bylo řečeno, ve Washingtonu nenajdete žádné mrakodrapy, protože žádná budova ve městě nesmí přesahovat 88m vysoký Kapitol. Schody vedoucí do kapitolu jsou také známé ze záběrů inaugurací nových prezidentů USA.

 

Kapitol Spojených států amerických

 

Součástí komplexu Kapitolu je i Knihovna nejvyššího soudu USA a především známá Kongresová knihovna patřící k těm největším na světě. Hlavní budovou je Thomas Jefferson Building s velkou čítárnou a nádhernou kupolí. 

 

   

   Pohled na Kapitol  a National Mall

 

Smithsonian institut

V blízkosti Kapitolu naleznete asi nejvýznamnější muzeum spojených států. Zabírá zde několik budov a mezi ty nejzajímavější expozice jistě patří Muzeum letectví a kosmonautiky nebo Muzeum amerických indiánů. Najdete tu i Muzeum umění, galerii, botanickou zahradu, přírodovědecké muzeum a mnoho dalšího.

 

 

 

Bílý dům

Washingtonův monument, v pozadí leží Bílý dům

Pravděpodobně nejznámější budovou nacházející se poblíž je Bílý dům. Sídlo úřadujícího amerického prezidenta je nejlépe vidět od Washingtonova památníku. A oproti jiným poněkud megalomanským budovám Vám bude připadat malý a nevýrazný.

 

 

 

Bílý dům

 

Pentagon

Znáte ten starý vtip o budově, která má jednu stěnu navíc? Právě tou je Pentagon, sídlo Ministerstva obrany USA. Nachází se Arlingtonu ve státě Viriginie na dohled od centra Washingtonu, od kterého jej odděluje řeka Potomac. Budova je specifická nejen svým pěti úhelníkovým tvarem, jak vyplývá z názvu, ale také prstencovým uspořádání. Pentagon se bohužel stal také cílem teroristického útoku 11. září 2001, při kterém zemřelo celkem 189 lidí, včetně pěti únosců.

 

          Pentagon, Ministerstvo obrany USA

 

Doprava ve Washingtonu

Washington D. C. Vás ohromí svou velikostí a počítejte, že po tomto výletě vás budou pořádně bolet nohy. Hlavním dopravním prostředkem ve městě je metro, které doplňují autobusy. Poblíž města se nachází tři letiště, z nichž pouze dvě jsou mezinárodní. Spojení do města je pokryto především vlakovou dopravou na hlavní nádraží tzv. Union station. O víkendu je mnoho jinak nepřístupných parkovacích ploch zpřístupněno za poplatek veřejnosti, doporučujeme však pro jízdu autem používat zásadně navigaci.

Washington nabízí mnoho zajímavých atrakcí a ať už se zde rozhodnete strávit zde den nebo týden, vždy se budete mít na co dívat a čím se zabavit.

 

   Hotely v této lokalitě

 

State Plaza Hotel

Cena na noc pro dva -  1 950 Kč
 

The Georgetown Inn West End

Cena na noc pro dva - 1 750 Kč
 

Days Inn Washington DC

Cena na noc pro dva - 1 485 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, TripAdvisor, Washington

 

 

Čtěte také:

Letiště Washington Dulles (IAD)

Praha – Washington za 11 709 Kč

Metro ve Washingtonu

Přehled států v USA

Žádost ESTA, povinost pro vstup do USA

Doba letu do Washingtonu

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.01.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.