Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Živogošće, letovisko i pro větší rodinu

Menší vesnička na Makarské riviéře ukrývá několik zátok s průzračnou mořskou hladinou, krásné a čisté pláže i velký kus významné historie. Poznejte Živogošće, letovisko, kde si vaše rodina užije romantický pobyt, pohodlí a klid.

 

 

Sladkovodní prameny v Živogošće

Živogošće je dnes známé především jako lokalita hojně vyhledávaná turisty. Oblast však byla osídlena tisíce let před tím, než do letoviska začaly proudit zástupy hostů. V historických pramenech je osada zmiňována až ve 13. století, avšak nenechte se mýlit. Na jedné z pláží můžete přijít k sladkovodnímu pramenu, který vyvěrá ze země. U něj je na skále vytesán nápis, oslavující vodu z tohoto pramene. Nápis se datuje téměř pět set let před naším letopočtem. Nenápadné místo s pramenem si můžete prohlédnout za odlivu. Druhý sladkovodní pramen je v blízkosti františkánského kláštera, který skrývá významnou knihovnu.

 

 

S dětmi do Nimfy

První ze zmiňovaných sladkovodních pramenů byl zasvěcen Nimfě, a proto se hotel, který byl vystaven v těsné blízkosti pramene jmenuje hotel Nimfa. Oblíbený pavilónový hotel s krásným bazénem je populární zejména u rodin s dětmi. V pavilónech jsou totiž pokoje, které umožňují ubytování dvou dospělých osob a až tří dětí. Což v Chorvatsku nebývá příliš obvyklé. Běžně naleznete ubytování pro dvě dospělé a jedno nebo dvě děti. Takové ubytování je většinou v jednom pokoji s rozkládacím gaučem, který slouží jako přistýlka pro děti. V Nimfě se však můžete těšit na dva samostatné a skutečně rozlehlé pokoje. Nimfa tak představuje ideální místo pro trávení dovolené, jelikož dospělí i děti budou mít svůj samostatný pokoj.

 

 

Ubytování v Živogošće

V jedné ze zátok je hotel Nimfa, v ostatních zátokách se můžete ubytovat v soukromých apartmánech nebo využít autokemp. Všude se však můžete těšit na naprostý klid, jelikož kapacita hostů zdaleka nepokrývá několikakilometrové nádherné pláže.

Autor: Iva Vendolská

 

     
                           Hotely v této lokalitě přes booking.com  
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.