Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Ztraceni v kanadské divočině

Foto, en.wikipedia.orgNikdy nezapomenu na úzkost, která mě tehdy u jezera přepadla. Vstali jsme do chladného a podmračeného rána. Sluníčko by bylo lepší, jenže my na výlet chtěli jet, i kdyby trakaře padaly. Ani nevím, jak jinak bych chtěla trávit neděle než nějakým pořádným výšlapem v lese.

Sbalili jsme batohy, oblékli si teplé oblečení, nazuli si pohodlné boty, nastartovali auto a vyrazili směr Whistler.

 

 

 

Foto, en.wikipedia.orgAž do Whistleru jsme ale nedojeli. Náš cíl se nacházel mezi Vancouverem a Whistlerem, ve Squamishi. Pokud trochu znáte Britskou Kolumbii v Kanadě, asi vás napadne, že jsme vyrazili na Stawamus Chief...

Mýlíte se. Místo na známou a turisty oblíbenou skálu jsme se vydali do hlubokého a hustého lesa. Kamenitá pěšinka zprvu vedla po rovince a nám se náramně dobře šlapalo lehkým terénem. Zvonečky proti medvědům a jiným, podle nás nebezpečným obyvatelům lesa, nám vesele cinkaly do rytmu chůze.

Dobrá nálada ale netrvala dlouho. Přítel šel rychleji než já a za zatáčkou se mně ztratil z dohledu. Zrychlila jsem tempo, jenže jako by se po něm slehla zem. Svižně jsem rázovala do kopce s pocity naštvání, strachu a úzkosti. Vůbec jsem netušila, zda neodbočil z cesty, nepřepadl ho medvěd nebo si ho puma neodtáhla někam na strom. A nebo jestli jsem já neodbočila z cesty a šelmy na mě čekají někde za rohem. Nad hlavou mi kroužili orli a vydávali zvuky, ze kterých tuhne krev v žilách. Jakmile jsem přišla k zamrzlému jezeru, zvednul se studený vítr a mně bylo do pláče. Snad se nepropadl pod led. Začalo se šeřit a mně nezbývalo nic jiného než se otočit a pomalu se vracet zpátky. Nejspíš budu Foto, en.wikipedia.orgmuset zavolat posily, blesklo mi hlavou. Z neustálého volání jsem měla namožené hlasivky, ale nepolevila jsem. Strachy bez sebe jsem sbíhala dolů z kopce a asi v jeho polovině přítel zaslechl mé zoufalé volání.

Víte, co se vlastně stalo? Přítel si odskočil do křoví na záchod v momentě, kdy jsem ho neslyšně předběhla a tak jsme se minuli a navzájem hledali. Ve zdraví jsme se vrátili z území medvědů, vlků a pum a já z toho mám silný zážitek na celý život.  

Autor: Diana Schirlová

 

 

 

 

Čtěte také:

To nej z kanadské přírody

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.