Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

To nej z kanadské přírody

Když se řekne Kanada, vybaví se nám divoká příroda, překrásné scenérie hor, čistá jezera, modré řeky, prérie či nekonečné lesy. To vše a mnohem víc tato země nabízí svým návštěvníkům a učaruje jim zpravidla natolik, že se jim ani nechce pomýšlet na návrat.

 

 

Jezera

Asi nejslavnější jezera v Kanadě jsou Great Lakes (Velká jezera), která tvoří obrovskou skupinu jezer v Severní Americe. Tato skupina jezer protíná hranice mezi Spojenými státy americkými a Kanadou. Pouze jezero Michigenské se celé rozkládá na území USA.  

Great Lakes tvoří:

  • Lake Superior (Hořejší jezero)
  • Michigan Lake (Michiganské jezero)
  • Lake Erie (Erijské jezero)
  • Huron Lake (Huronské jezero)
  • Ontaria Lake (Ontarijské jezero)

 

Největší z nich je Lake Superior. Rozprostírá se na severovýchodě Kanady v provincii Ontario a na jihu a na západě Ameriky ve státech Michigan, Wisconsin a Minnesota. Nejmenší z této skupiny jezer je Ontaria Lake.

Největším jezerem celé Severní Ameriky je Lake Superior. Toto jezero se rozprostírá zčásti v Kanadě a zasahuje také na území Spojených států amerických.  Jeho plocha činí 82 100 km čtverečných. Dosahuje délky 560 kilometrů. Druhým největším jezerem je Michigan-Huron Lake o rozloze 59 600 km2. Great Bear Lake o rozloze 31 150 km2 představuje třetí největší jezero Kanady.

 

Národní parky

Nejstarší a nejvíce navštěvovaným je národní park Banff ležící v kanadské provincii Alberta. Leží na ploše 6 640 km². Patří na seznam mezi světového přírodního dědictví UNESCO.

Najdete zde například největší jeskynní systém v Kanadě, pohoří Skalistých hor, ledovce, překrásná jezera, z nichž nejoblíbenější je pravděpodobně Moraine Lake.

Za navštívení stojí nepochybně také národní park Jasper, slavný díky ledovcovému poli Columbia Icefield. Na plánování výletů po národních parcích Kanady jsou skvělé oficiální stránky www.pc.gc.ca

 

 

Hory

Pokud máte rádi hory či skalní lezení, je pro vás Kanada tou pravou destinací. Pohoří Rocky Mountains (neboli Skalnatých hor) se táhne 4 830 km přes USA a Kanadu. Na území Kanady se nazývají Canadian Rockies a jejich nejvyšší horou je Mount Robson (3 959 m. n. m.). Tyčí se v oblasti provincie Britská Kolumbie ve stejnojmenném provinčním v parku.

 

Autor: Simona P.

 

 

Čtěte také:

Kanadské město zahrad

Poznejte kanadské Calgary

Montreal – frankofonní město svatých

Návštěva Niagara Falls

Akční letenky do Kanady

Aljašské město Skagway

Průvodce - Vancouver

Průvodce - Toronto

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.