Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Veřejná doprava v Záhřebu, MHD největšího chorvatského města

Chorvatsko navštěvujeme zejména kvůli jeho nádhernému pobřeží, přitom celá řada historických skvostů a míst, které musíte vidět, se skrývá ve vnitrozemí. Už jste navštívili hlavní město Záhřeb? Procházka historickým jádrem je úžasná. K ostatním památkám vás vezme MHD.

 

 

Na co se těšit v MHD Záhřeb

chorvatském hlavním městě Záhřebu se můžete svézt tramvajemi a autobusy. Provozuje je společnost ZET. Tramvaje jsou páteřní dopravou a vedou i do centra města. Tramvajových linek je ve městě devatenáct, čtyři z nich mají noční provoz. Z letiště se do centra dostanete autobusem č. 290. Zakupte si dvě jízdenky, protože projíždíte dvě zóny. Zajímavou atrakcí je lanovka, projížďku lanovkou si nenechte ujít. K dispozici je přehledný plánek linek.

 

Cena jízdného v Záhřebu

Jednotlivé jízdné je za 4 kn a platí 30 minut. 90 minutové svezení vychází na 10 kn. Pro noční linky stojí jízda 15 kn. Je možné si také zakoupit zvýhodněnou jízdenku na celý den za 30 kn nebo třídenní jízdenku za 70 kn.

 

S turistickou kartou levněji

Při návštěvě Záhřebu se vyplatí pořízení Zagreb Card. Její držitelé mají volný vstup do několika muzeí, slevy na vstupném v turisticky atraktivních místech a MDH dopravu zdarma. Kartu si můžete zakoupit na 24 hodin za 98 kn nebo na 72 hodin za 135 kn.

Autor: Iva Vendolská

 


 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Mezinárodní letiště Záhřeb (ZAG)

   

Záhřeb - oblíbená evropská metropole

   

Vlakové nádraží - Zagreb Glavni kolodvor

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.