Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Záhřeb - oblíbená evropská metropole

Hlavní město  Chorvatské republiky a současně největší kulturní, hospodářské a politické centrem země, to vše je Záhřeb. Leží na křižovatce hlavních silnic mezi střední Evropou a pobřežím Jaderského moře.

V minulosti se chorvatské hlavní město stalo známé svou strategickou polohou v Panonské pánvi, která umožnila okamžitý přístup do střední Evropy a také k Jaderskému moři, čímž se stalo klíčovou ekonomickou branou do Evropy z Jadranu.

 

 

Velkou výhodou Záhřebu je, že není velký a všude je to blízko. Přímo v historickém centru se nachází velký park s volným přístupem všem návštěvníkům. V centru sídlí také archeologické muzeum, ukrývá nejcennější nálezy z celého Chorvatska.

Web musea: www.amz.hr/home/about/general-information.aspx

 

Hlavním bodem města je náměstí Ben Jelačić. Najdete na něm ty nejlepší obchody a podívat se můžete na Jelačicovu sochu nebo na malou kašnu.

 

   Mapa - openstreetmap.org

 

Turisté a návštěvníci, kteří přicházejí do chorvatského hlavního města, se mohou těšit na jedinečnou atmosféru jeho centra s klasickými barokními památkami, zelenými parky a promenádami.

Pokud navštívíte Záhřeb, určitě byste neměli vynechat architektonicky cenné stavby. Mezi nejkrásnější patří Záhřebská katedrála z 11. století. Poté, co byla zničena Tatary, architekti ji obnovili a přitom se zaměřili na gotický styl, který je nyní nejvíce dominantní. Katedrála má dvě věže a je nejvyšší budovou v Chorvatsku.

Dominantou města je i menší kostel sv. Marka, který byl postaven v 13. století.  Nejcennější částí památky je jižní portál, který je považován za dílo slavné rodiny Parléřovců z Prahy. Je to nejbohatší a nejcennější gotický vstup na jihu střední Evropy.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Design & Style Apartments

Cena na noc pro dva - 522 Kč
 

Guesthouse Bimba

Cena na noc pro dva - 574 Kč
 

Apartment Fortis

Cena na noc pro dva - 789 Kč

 

Nezapomeňte na krásný výhled na centrum města z věže Lotrščak, která se nachází na ulici Dverce.

Jednou z nejnovějších atrakcí je Muzeum iluzí, které osloví jak mladé, tak i starší návštěvníky. Najdete v něm několik optických triků, které napomohou vaší představivosti a fantazii. Můžete projít tunelem, který oklame váš zrak, dostanete se do prostoru, kde jeden z vás bude vypadat jako trpaslík a druhý jako obor, dostanete se do řady bizarních místností, které budou mít vtipný nábytek a také se můžete potrápit s různými logickými hádankami.

Po prohlídce města si můžete vychutnat relaxaci v parku Strossmayer, který domácí nazývají zelenými plícemi Záhřebu. Místní lidé často do něj chodí na procházky, sportovat, nebo se tu také organizují různé akce.

 

 

Pokud máte rádi procházky v klidném prostředí, které vám prozradí mnoho o místních, navštivte hřbitov Mirogoj.

Ani příznivci noční zábavy rozhodně nebudou zklamáni. Najdete zde několik vysoce kvalitních klubů. Velmi silné zázemí zde má jazz. Pokud si chcete vychutnat něco zvláštního, navštivte stylový Opera Club, který je zařízen v honosném stylu.

Gallery Club zase v létě pořádá diskotéky pod širým nebem. Více informací o této diskotéce načerpáte na webu http://gallery.hr, video z klubu - http://gallery.hr/video/zagreb-bash-after-beach-party

 

Cesta autem do Chorvatska (Záhřeb Lučko)

Zdroj videa: YouTube CC, AllComputers

 

 

Letecké spojení zajišťuje  mezinárodní letiště ležící v blízkosti města Velika Gorica, asi 10 km na jih od Záhřebu, více informací o tomto aeroportu čtěte zde.

 

Hlavní město Chorvatska nabízí svým návštěvníkům a turistům mnoho krás, za kterými se časem jistě vrátíte.


 

Další související články:

S Flixbusem na prázdniny do Chorvatska

Placení v Chorvatsku

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Dovolená v Záhřebu - přehled

Vlakové nádraží v Záhřebu

Veřejná doprava (MHD) v Záhřebu

Jak dlouho trvá let do Záhřebu?


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.