Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Čím se platí v Maroku?

Maroko, neboli Marocké království, se nachází v Africe, a to v její severozápadní části. Země je ze západu omývána vodami Atlantiku a na pevnině sousedí na jihu se Západní Saharou, na východě s Alžírskem. Na severu je od Evropy (a Španělska) dělí Gibraltarský průliv.

 

 

Marocká měna se jmenuje marocký dirham a jeho mezinárodní kód je MAD; v tamních obchodech bývá označen jen zkratkou DH. Jeden DH se dělí na 100 centimů. Měna používá bankovky a mince. Mincí je osm druhů, a to 5, 10, 20, 50 centimů, a pak ještě 1, 2, 5, 10 dirhamů. Bankovky mají hodnoty 20, 25, 50, 100 a 200 dirhamů.

 

A směnný kurz této měny? Za jedno euro můžete nakoupit okolo 10 dirhamů, což znamená, že za 1 MAD zaplatíte přibližně 2,50 Kč. Stejně jako ve všech cizokrajných zemích si vždy předem zkontrolujte kurzovní lístek, anebo zjistěte směnný kurz online.

Peníze můžete v Maroku měnit už na letišti. Ne však české koruny, ale eura, britskou libru nebo USD.

V některých velkých letoviscích můžete použít i platební kartu. V mezinárodních hotelích lze platit právě i uvedenou světovou měnu.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Průvodce - Maroko

 

Rady a tipy na cestu do Maroka

 

Seznam letišť v Maroku

  Doba letu do Maroka
   

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 28.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.