Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Rady a tipy na cestu do Maroka

Foto, en.wikipedia.orgKdo by neznal krásnou zemi afrického kontinentu Maroko. Pro českého turistu jde stále o zemi exotickou a nedotčenou. V případě, že jste spíše typ relaxující u moře, není Maroko vhodnou destinací pro vás. Oceán není příliš teplý a vanou tu někdy silné větry.

 

 

 

Před cestou

Leckdy možná slýcháváte názory, že jde o zemi nebezpečnou, opak je ale pravdou. Země je bezpečnější než středomořské evropské státy, kriminalita je nízká a násilí spíše neobvyklé. Dovolenou v Maroku doporučujeme spíše turistům, kteří cestují za poznáváním a kulturou. O tom svědčí i fakt, že zde stále není mnoho turistických letovisek.

 

 

Na každém rohu uslyšíte španělštinu a francouzštinu, i jídelní lístky jsou ve francouzštině. Smlouvající obchodníci však umí i anglicky.

Nejpohodlněji se cestuje pochopitelně letadlem. Nízkonákladové aerolinky nemají ani drahé letenky, musíte však počítat s přestupy.

Vízová povinnost byla zrušena, a tak můžete bez víza pobýt v Maroku až 90 dní. Jediné, co musíte zařídit, je ohlášení se. To obvykle vyřizují zaměstnanci hotelů a jiných ubytovacích zařízení. Ti si opíší číslo z vašeho pasu a dají vám vyplnit krátký formulář. Podobný můžete dostat i při příjezdu do země, kde mimo jiné vyplňujete místa, kde se budete pohybovat či za jakým účelem jste do země přicestovali. Problémy s případnou ztrátou dokladů, letenek, apod. vyřeší jejich kopie, která vám ušetří mnoho starostí.

MZV

Podmínky pro vstup (víza) - mzv.cz

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Peníze

Marocký dirham je oficiální měnou. Měnu nenajdete v českých bankách, proto je nutné, dopředu si ji objednat. Druhou variantou je nakoupení eur a následné směnění v Maroku. Dirham se nesmí vyvážet, proto peníze buď utraťte, nebo směňte zpět na eura. Bez pasu vám peníze nevymění.

Jakmile Maročané vidí turisty, okamžitě se k vám seběhnou a nabízí vše možné i nemožné. Na to si musíte zvyknout. Smlouvání je tu běžnou záležitostí, na konec to bude zábava jak pro vás, tak pro obchodníky.

 

              Poloha země, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Užitečné rady

Voda z kohoutku bývá v některých místech pitná, v některých ne. Proto kupujte raději balenou nebo vodu převařujte. Jezte pouze v čistě vypadajících restauracích.

Napětí je v Maroku stejné jako v České republice. Zásuvky jsou kompatibilní s těmi našimi.

 

 

Při příjezdu si přeřiťte hodinky o hodinu zpět. Časové pásmo Maroko.

 

Platí zde zákaz fotografování paláců a jejich součástí, i policejních stanic. Fotoaparát vám může být zabaven, i přes to že neexistuje upozornění na zákaz fotografování. Místní lidé jsou na focení zvyklí, i tak se jich raději dovolte. Očekávají od vás však pár drobných.

Foto, en.wikipedia.orgUrčitě si povšimnete, že ženy zde chodí zahalené – dlouhé sukně, rukávy, kalhoty, zahalená hlava. Evropanky mohou samozřejmě v letoviscích chodit v šatech, minisukních či plavkách. Pokud ale vyrazíte mimo letovisko, je toto oblečení naprosto nevhodné! Tričko na ramínka považují za spodní prádlo, proto se můžete stát terčem posměchu a nevybíravých pohledů. Raději si oblečte sukni pod kolena a krátký rukáv, nejlepší by byl ale rukáv tříčtvrteční. Snažte se pohybovat v blízkosti muže. Ženy, které jdou sami, se často stávají terčem místních mužů. Ti se totiž domnívají, že má žena být doma. Dvě ženy jdoucí po ulici jsou považovány za ženy lehčích mravů. Pokud se přeci jen dostanete ke střetu s mužem, který vám bude třeba nabízet sňatek, nebojte se zakřičet ,,šůma“ (styďte se). Určitě se najde někdo, kdo se stane vašim ochráncem a zastane se vás.

 


Ve vaší lékárničce by kromě klasických léků rozhodně neměly chybět léky na průjem a léky proti dehydrataci. Kromě dodržování zásad hygieny, někteří doporučují brát léky proti průjmu preventivně, protože v případě onemocnění, často již nezaberou. Mýtus o večerním panáku alkoholu není mýtem, ale pravdou.

 

Maroko

Maroko

  Přehled letů z Prahy na Kiwi.com

 

Široká nabídka hotelů v Maroku přes portál booking.com

Fez Agadir Casablanca Essaouira Marrakech

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Autor: Eva K.

 

 

Čtěte také:

Vodopády Ouzoud v Maroku

Praha – Maroko za 3 258 Kč

Průvodce - Casablanca

Z Prahy do Maroka za 3 643 Kč

Last minute dovolená v Maroku - přehled

Letenky za 300 Kč do Maroka, Milana i Tallinnu

Ryanair: Maroko z Německa už za 1 240 Kč

Doba letu do Maroka

Hranice Maroka

Města v Maroku

Měna v Maroku

Teploty moří

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.