Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Čím se platí v Tunisku?

Dříve než se vypravíte na dovolenou do Tuniska, měli bychom si povědět něco o tamní měně, o cenách potravin a služeb.

V Tunisku se používá tuniský dinár (také denár), který se označuje TD, v zahraničí TND. Dinár se dělí na 1000 milimů. Mince existují již od 5 milimů. V přepočtu k naší měně vychází dinár přibližně mezi 10 – 15 Kč. Naše koruny se ovšem v Tunisku směnit nedají – musíte s sebou vézt libry, dolary nebo eura a ty vyměnit až v Tunisku, protože dináry jinde koupit nelze (nesmějí se vyvážet).

 

 

Směnárny bývají v hotelích, na letištích, rozšířily se i bankomaty. Jestliže budete v hotelu platit kartou, v podstatě se nemáte čeho obávat; v bankomatech musíte počítat s vyšším poplatkem za výběr – bývá to i 100 Kč. Jinak je jedno, kde budete peníze měnit – kurz je stanoven centrální bankou. Všeobecně se doporučuje směňovat postupně menší obnosy a vždycky si uschovejte potvrzení ze směnárny.

 

A ceny potravin a služeb?

V centrech měst a v turistických oblastech je všechno několikanásobně dražší než v běžných obchodech. Nejlépe uděláte, když budete nakupovat v místních samoobsluhách, pokud možno mimo turistické trasy. Levněji je také na místních trzích a vývařovnách, ale záleží i na tom, jak dokážete smlouvat! A pozor – všude po vás budou chtít spropitné.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

5 míst, která musíte navštívit v Tunisku

 

Seznam letišť - Tunisko

 

Jak se dostat do Tuniska?

   

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.