Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

5 míst, která musíte navštívit v Tunisku

Léto je už sice za námi, ale vy už teď přemýšlíte, kam se vydáte na příští dovolenou? Jednou z nejnavštěvovanějších destinací je Tunisko, a to zcela právem!

Tunisko není jen o plážích, moři a animátorech, kteří se vám starají o zábavu. Tato země sice leží na africkém kontinentu, ale i přesto tam můžete být za dvě hodiny letu, a užít si tak místní skvělá jídla, netradiční kulturu, smlouvání na trhu, břišní tance a mnohem víc!

 

 

 

Sahara

O Sahaře jste se pravděpodobně učili ve škole, a nyní máte možnost navštívit nejvyětší poušť světa osobně! Téměř v každém hotelu budete mít možnost zakoupit fakultativní výlet na Saharu, díky kterému poznáte zcela jiný svět, než jaký uvidíte v hotelovém komplexu.

Během jízdy na poušť se zastavíte na několika místech, například v Matmatě, kde i dnes, v moderní době, žijí lidé v domech vytesaných ve skalách.

Věděli jste, že se zde natáčely Hvězdné války? Na samotné poušti se samozřejmě můžete projet na velbloudu nebo v jeepu, vyfotit se na místě, kde se točil Anglický pacient, nebo si užít noc na Sahaře, ve stanu mezi písečnými dunami, a připadat si tak jako opravdový nomád. Skvělé jsou i výlety do oáz.

 

Sidi Bou Said

Modrobílé městečko, i tak se říká Sidi Bou Said, jednomu z nejkrásnějších měst Tuniska. Někdy je dokonce uváděno jako nejkrásnější! V minulosti zde nabírali inspiraci známí umělci – malíři malovali modrobílé střechy domů, a spisovatele zase přenášeli tuhle atmosféru na papír. Vydejte se sem i vy a užijte si den plný vůně jasmínu, projděte se v úzkých uličkách mezi bílými domy s modrými dveřmi a nezapomeňte na typický čaj s oříšky!

 

Tipy na hotely - Sidi Bou Said

Dar el Fell

Cena na noc pro dva - 2 020 Kč

La Chambre Verte

Cena na noc pro dva - 2 250 Kč

 

 

Kairouan

V srdci Tuniska leží město, které je v islámském světě velmi důležité, jde dokonce o čtvrté nejdůležitější město muslimů na světě. Kromě toho se řadí i mezi památky UNESCO. Pokud se sem vydáte, rozhodně navštivte Okbu, jednu z největších a nejstarších mešit v Tunisku, kam se sjíždí věřící nejen ze země, ale i ze zahraničí.

Turisticky oblíbená města se snaží klientům přizpůsobit tím, že se modernizují, což však rozhodně o Kairouanu neplatí, zde najdete stará tržiště a uličky s tradiční, pravou orientální atmosférou.

 

Tipy na hotely - Kairouan

Hotel Continental

Cena na noc pro dva - 1 180 Kč

La Kasbah

Cena na noc pro dva - 2 120 Kč

 

 


El Djem

El Djemu jasně vévodí starodávný amfiteátr, přístup do něj je jak z venku, tak zevnitř, ale dokonce i z podzemí. Spolu s dalšími návštěvníky tak na vlastní kůži můžete spatřit, jak kdysi dávno žili gladiátoři.

 

Tip na hotel - El Djem

Hotel Julius

Cena na noc pro dva - 2 022 Kč

 

 

Hammamet

Hammamet je takovým centrem celého Tuniska, každý rok se sem sjíždí miliony turistů z celého světa, aby si užili jak moře, tak naprosto odlišný život plný arabských tradic. V medině, staré čáasti města, se usaďte v některé z kaváren a užívejte si pouliční ruch, výkřiky trhovců či rybáře v akci. V moderní části města, která se nazývá Hammamet Yasmin, si zase jistě užijete noční život v některém z barů a diskoték. Den můžete také strávit v Carthagelandu, zábavním rodinném centru.

 

Tipy na hotely - Hammamet

Hotel Khella

Cena na noc pro dva - 1 010 Kč

Emira Hotel

Cena na noc pro dva - 1 200 Kč 

 

 

Tunisko toho nabízí svým návštěvníkům spoustu, tak neváhejte a vydejte se právě sem!

 

Autor: Bára Aydin

 


Mohlo by vás zajímat:

Mahdia - Tunisko

Průvodce - Monastir

Průvodce - Hammamet

Letiště Tunis (TUN)

Last minute dovolená v Tunisu - přehled

Jak se dostat do Tuniska

Placení v Tunisku

 

 

 

 

 

 


 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.