Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Co by vám v Porosu nemělo uniknout

Pod tímto názvem hledejte přímořské městečko na řeckém ostrově Kefalonia. Leží v jihovýchodní části ostrova zhruba 40 km od jeho hlavního města Argostoli. Je zde živý přístav a  zároveň je to příjemné rekreační středisko.

Ostrov Kefalonia je jedním z nejoblíbenějších cílů i českých turistů, kteří jezdí nejen do Porosu, ale i do dalších typicky řeckých městeček na ostrově, jako je například Agia Efimia, Assos, Fiskardo, Lassi, Skala a další, které jsou spíše osadami s několika málo místními obyvateli.

Rovněž Poros byla původně malá rybářská vesnička, která se hlavně v posledních desetiletích rozrostla do dnešní podoby. Nyní je to atraktivní turistická destinace, která ovšem poskytuje návštěvníkům potřebný klid a možnosti ničím nerušené relaxace u azurově čistého moře.

 

 

 

Co lze od Porosu očekávat?

Toto půvabné městečko je vystavěno podél pobřeží. V 50. letech minulého století jej postihlo ničivé zemětřesení, po němž bylo postaveno mnoho nových domků i hotelů. Typické bílé domky s modrými doplňky jsou rozesety po okolních zelených kopcích, které se pozvolna svažují až k plážím omývaným vlnami Jónského moře.

Pro svůj poklid, hezké pláže a čisté moře je Poros vyhledávanou destinací rodin s dětmi a starších párů. Pro mladé teenagery a turisty, kteří mají rádi noční život, diskotéky a zábavu ovšem Poros uzpůsoben není. Život se zde odehrává ve stylu procházek po plážích a uličkami městečka při západu slunce.

 

 

Pláže a obchůdky v Porosu

Přímo v místě je hlavní pláž, která se táhne podél pobřeží a je pokryta pískem a oblázky. Kdo má rád ticho a soukromí, stačí si vyjít kousek za město a najít klidné zátoky, kterých je zde spousta. Až navečer poleví vedra, můžete se vydat do místních obchůdků, které nabízejí základní potřeby, potraviny i nezbytné suvenýry. Posedět můžete v některé z mnoha taveren, kaváren nebo restaurací. Na jejich terasách a předzahrádkách si dokonale vychutnáte poklidný život přístavu a okusíte tradiční pokrmy z ryb a darů moře, výtečné jehněčí maso a nakonec vše zapijete známým vínem Robola.

 

Tip na hotel:  Ninetta's Studios Cena na noc pro tři - 1 620 Kč
Tip na hotel: Poros Town Hotel Cena na noc pro dva - 1 780 Kč
Tip na hotel: Panorama Apartments Cena na noc pro dva - 2 010 Kč

 

Zajímavosti Porosu

Komu nevadí horko, má rád pěší výšlapy a chce poznat něco víc, může se vypravit do blízkého okolí k řece Vohinas, která je ukryta ve stínu borovic a platanů. Nedaleko přístavu je údolí pod horou Enos, kde si můžete prohlédnout archeologická naleziště. Jsou zde hrobky a další nálezy staré 3 a půl tisíce let. Dýchne na vás atmosféra antických dob i mytologických příběhů, konkrétně o slavném silákovi Herkulovi, se kterým je Poros spojován.


Krátce o Kefalonii

Na cesty po ostrově si můžete pronajmout auto nebo tradiční skútr. Poznáte tak krásy tohoto šestého největšího řeckého ostrova. Krajina je zde neuvěřitelně pestrá, plná vůní a barev. Vysoká pohoří jsou poseta bujnou vegetací, v údolí jsou svahy a pláně pokryté vinnou révou, ale i louky plné pestrobarevných květů.

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Řecku

 

Přehled - řecké ostrovy

 

Jak dlouho trvá let do Řecka?

 

Kde leží ostrov Poros?

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.