Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Co se mi líbilo na dovolené ve Vietnamu – bambusový cestopis

VietnamVietnam je naprosto úchvatné místo plné krásné přírody, nádherné architektury, ale i zajímavých lidí. Při své návštěvě jsem přirozeně navštívil mnoho zajímavých míst. Pokud bych měl zmínit ta, která mně nejvíce učarovala, rozhodně se jedná o čtyři unikáty, které doporučuji i vám. Věřím, že stejně jako jsem byl nadšený já, budete nadšení i vy!


Výlet s přespáním na lodi v zátoce Halong Bay

Vietnam není jenom stát na souši, jelikož mnoho věcí se dnes odehrává i na vodě. A byla by škoda si tento zážitek nechat ujít. Za sebe mohu doporučit dvoudenní výlet s přespáním na lodi v zátoce Halong Bay. Lodě, kterými se cestuje, rozhodně zaujmou jak svou stabilitou, tak i svým luxusem. Nechybí kajuty, stejně jako nechybí třeba i vyhlídková plošina, ze které je možné pozorovat krásy okolí. Cílem plavby je přirozeně zátoka Halong Bay, která patří mezi jednu z nejkrásnějších v této zemi. Nechybí samozřejmě ani možnost návštěvy místních jeskyní, nebo možnost zaplavat si v dokonale čisté vodě. Den končí příjemnou zábavou v tematickém stylu, což je spojeno i s přespáním na jednom z obyvatelných ostrovů. Den druhý je opět spojený s poznáváním dalších krás tohoto místa a cestou zpět.

 

Výlet s přespáním na lodi v zátoce Halong Bay

 

Výlet na lodi v deltě Mekongu s pozorováním venkovského života a domorodých rolníků

I tento výlet mě zaujal a i o něm hned na úvod uvádím, že se jedná o výlet dvoudenní. Jeho cílem je delta řeky Mekong, kde rázem uvidíte, jak se řada věcí mění. A to proto, že se řada aktivit přesouvá z pevniny na vodu. Největším unikátem návštěvy je rozhodně takzvaný plovoucí trh. Ten byl zážitkem, na který se rozhodně nezapomíná. Je na místě, kde se setkávají tři provincie, a to Tien Giang, Vinh Long a Ben Tre. Kdo chce zažít něco neopakovatelného, ten rozhodně zklamán nebude. Delta Mekongu ale nabídne i mnoho dalších zajímavostí. Je to třeba ostrov spojený s výrobou kokosového cukroví nebo křupavé rýže. Stejně tak lze vidět i exotický ostrov Island Binh. Dalším tematickým unikátem je rozhodně výlet na malých lodičkách s veslařkami, kdy se budete proplétat mezi ostatními domorodci, pro které je tento styl života naprosto běžný.

 

Mekong


Projížďka na kole v městečku Hoi An a podél rýžových políček

Pokud stejně jako já nemáte rádi jenom to, že budete sedět a kochat se, zkuste můj třetí tip. Je spojený s návštěvou městečka Hoi An. Jedná se o významné historické město, a to i přesto, že je situováno spíše na vietnamském venkově. Ideálním dopravním prostředkem je zde kolo. Právě na něm si můžete projet jednotlivé staré uličky a obdivovat setkávání různých architektonických stylů z Vietnamu, ale stejně tak i z Číny, nebo Japonska a Portugalska. Na kole lze též vyrazit i mimo město, kde už na vás budou čekat typická rýžová políčka s vodními buvoly. Ta jsou mnohdy jediným zdrojem obživy místních. Ani tím váš cyklovýlet končit nemusí, jelikož mě nadchla i cesta k nádherným místním plážím, které jsou ideální pro relaxaci.

 

Hoi An

 

Gurmánská specialita Cao Lau, místní jídlo v místních restauracích

Poslední tip, se kterým se s vámi musím podělit, je přirozeně jídlo. Není třeba se obávat stravy v místních restauracích. Právě naopak. Jsou jednou z možností, jak poznat Vietnam naplno. Já jsem si přirozeně nenechal ujít typickou místní specialitu s názvem Cao Lau. Jedná se o tlusté rýžové nudle, které jsou podávané s plátky vepřového masa, fazolovými výhonky a vývarem. Ten je dochucen mátou a anýzem. Dokonalá pochoutka. A jaké byly ty další? Zkuste třeba koláč banh it, takzvanou bílou růži banh bao, klasiku v podobě nudlové polévky pho, nebo rolky s krabím masem označované jako nem cua be. Vše můžete spláchnout místní kávou, já však více doporučím místní pivo bia hoi.

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Poloha a hranice Vietnamu

 

VIETNAM - MĚNA, CENY, PLACENÍ

 

HANOJ, HLAVNÍ MĚSTO VIETNAMU

 

Jak dlouho trvá let do Vietnamu?

 

Vietnamci z hor

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.