Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

Kouzelná atmosféra vánočního Bonnu

Bonn

Lázeňské město Bonn, 20 km jižně od Kolína nad Rýnem. Rodiště Ludwiga Van Beethovena, se i letos v adventním čase zahalí do kouzelně osvětlených prodejních stánků v popředí slavnostně nazdobeného bonnského chrámu, který vévodí celému centru města.

Vánoční trhy  budou letos probíhat od pátku 20. listopadu o středy 23. prosince. Do města Bonn vás mino jiné dopraví nízkonákladová letecké společnost Germanwings.

Návštěvníci vánočních trhů mohou utrácet u více než 150 stánků roztroušených po celém centru města. Ke koupi jsou originálními dárky, vánoční i předvánoční zboží, umělecké a řemeslné výrobky, či kulinářské potřeby.

Podmanivou atmosféru bude dotvářet doprovodný program naladěný na tradiční vánoční i vážnou hudební vlnu. Doporučujeme vyzkoušet výborné svařené víno (Glühwein) a vánoční laskominy, jakými jsou třeba pečené kaštany, nebo vyhlášené rýnské bylinkové klobásku Currywurst (dostání za cca 2.5 eura). Nezapomenutelné jsou také místní koláče Fach a vánoční štoly z dílen předních cukrářů.

 

 

 

 

Vánoce v okolí Bonnu

Místní raritou je středověký vánoční trh v Siegburgu, malebně situovaného na úpatí Klosterbergu (‚Klášterní hory‘). Přes 50 řemeslníků ve svých stáncích oživuje řemesla, která jsou současné době k vidění již jen vzácně, nebo která již zcela vymizela. To vše se odehrává v srdci Siegburského historického prostředí za autentické atmosféry bez elektřiny a umělého osvětlení. Každý den v 11 hodin trh za hudebního doprovodu zahajuje rychtář. Do 20 hodin, kdy noční hlídač trh uzavírá, je možné naslouchat podmanivým hlasům pouličních zpěváků, či dlouhé hodiny obdivovat dovednosti žonglérů a bavičů. Do Siegburgu vás za necelou půlhodinku doveze z Bonnu lokálka. Letos trh probíhá od 28. listopadu do 22. prosince.

Vánoční trhy v Kastaniengarten v Bad-Godesbergu se zase soustředí na speciality Německého středohoří, jako jsou uzeniny či koláče (nenechte si ujít tradiční vánoční štoly!), nebo gersofské pivo. K vidění budou také ukázky paličkování, dřevořezby, ruční výroba svíček a skla, a to vše samozřejmě za zvuku koled. Otevřeno každý den od 12 do 21 hodin, od 24. listopadu do 23. prosince.

 

 

Místní informační centrum Tourismus & Congress GmbH Region Bonn připravili pro tuto příležitost atraktivní balíček zahrnující ubytování na dvě noci včetně snídaně, WelcomeCard (‚Uvítací kartu‘), která umožňuje volný vstup do více než 20 muzeí, včetně Beethovenova domu a dále volné jízdné v regionální veřejné dopravě. Tento i podobné balíčky lze zakoupit za 99 Euro na osobu (ve dvojlůžkovém pokoji) v pobočce Tourismus & Congress GmbH a na níže zmíněných internetových stránkách.
Další informace jsou k dispozici na: Tourismus & Congress GmbH Region Bonn/Rhein-Sieg/Ahrweiler, Tel: 0049(0)228/91041-32, Fax: 0049(0)228/91041-11. Email: info@bonn-region.de, www.bonn-region.de

 

mapa

 

 

   
  Čtěte také:
 

Bonn Hauptbahnhof - informace

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.