Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kolín nad Rýnem: Moderní město ve stínu věží

cs.wikipedia.org Německé město žije ve stínu jedné z největších gotických staveb ve světě – a že je to život. Kolín pod konzervativní slupkou starého města skrývá živoucí a tepající organismus, kde nejlepší číslo je jedenáct a pivo vám nalijí do vysoké cylindrovité sklenice.

A abyste se v tom krásném evropském městě neztratili, nachystali jsme pro vás sedm tipů na jedinečné zážitky.

 

 

 

 cs.wikipedia.org

 Autor fotky: Raimond Spekking, creative commons 4,0


en.wikipedia.org

Autor fotky: Raimond Spekking, creative commons 4,0


Z Prahy do Kolína nad Rýnem se můžete vydat např. na palubě autobusů mnichovského dopravce Flixbus, přehled jízdenek

Trasa letu

Letenky na trase Praha (PRG) - Kolín (CGN) od aerolinky Eurowings zakoupíte na webu Kiwi.com, doba letu: 1h 15m

 


Město disponuje Letištěm Kolín nad Rýnem/Bonn (CGN) - podrobné informace zde

 

1. Za úžasem do Kolínského dómu

Srdcem Kolína je nazývaná tato nádherná gotická stavba zasvěcená svatému Petrovi. Katedrála je nabitá vzácným uměním, a pokud vám nechybí dobrodružný duch, můžete si vyšlápnout všech 533 schodů na jižní věž, která kdysi patřila k nejvyšším stavbám na starém kontinentu.

Návštěvu si užijete hlavně během lenivých podzimních odpolední, kdy do katedrály dopadá slunce skrze barevné vitráže a vytváří tak nádherné obrazce. Na prohlídku se můžete vydat sami, nebo se přidat ke skupinkám s průvodcem. K vidění jsou vzácné obrazy dávných mistrů i současné umění, nádherná architektura i největší volný zvon na světě – Petr totiž váží na 24 tun.

 

2. Za zábavou na karneval

Dne 11.11. v 11 hodin a 11 minut začíná ve městě karnevalová sezona, nazývaná také jako páté roční období. Vrcholí o pár měsíců později týdnem plným průvodů, tance, zpěvu, kostýmů a dobrého pití. Vše se přitom točí kolem magického čísla 11. Pokud tedy cestujete za zážitky, kolínské karnevaly vás nezklamou.

 

3. Za láskou na Hohenzollern

Most výjimečný nikoliv díky své architektuře, ale především romantickým dozdobením. Právě sem totiž míří milenci, aby svou lásku ztvrdili zavěšením zámku. Klíč společně zahodí do protékající řeky. Zámky všech barev a velikostí už váží více než dvě tuny a každý rok sem ten svůj jezdí pověsit tisíce párů z celého světa.

 

4. Za Římany do Römisch-Germanisches Museum

Římskou historii na německém území mapuje toto jedinečné muzeum. Sochy, hrobky, mozaiky, umělecké předměty i potřeby každodenního života. Návštěva potěší každého milovníka historie.

 

5. Za náboženskými symboly do Kolumby

A u muzeí ještě chvíli zůstaneme. Právě Kolín se totiž může pyšnit opravdovými muzejními skvosty a jednotlivé sbírky si tak našly vlastní domovy. Jedním z nich je Arcibiskupské muzeum schraňující jednu z nejstarších sbírek umění s náboženskou tématikou. Muzeum tak mapuje zhruba dva tisíce let vývoje západní civilizace.

 

6. Za Kölschem do hospody

Deník New York Times kdysi napsal, že pít Kölsch je jako pít celou kulturu. Že měl pravdu, se můžete přesvědčit na vlastní oči a hlavně chuťové pohárky právě v Kolíně, kde tento pivní skvost vzniká. Kölsch se podává ve vysokých sklenicích po malých dávkách. Na suchu ale nezůstanete, dopitou sklenici vám číšníci automaticky vymění za novou, pokud tedy sami neodmítnete (kdo by to ovšem dělal?)

 

7. Za nočním životem do centra

Více než sedmdesát klubů, barů a diskoték najdete v centru města. Ať už vaše duše žije tklivým jazzem, rozmarným reggae či odvážným technem, kolínský noční život si zamilujete. Kultovní scéna se vytvořila především kolem alternativní Zülpicher Straße, kde můžete snadno trávit noc přecházením mezi jednotlivými kluby a vychutnávat si symbiózu rozličných stylů a kultur.

 

Tipy na hotely:

 

Hotel Am Flughafen

Cena na noc pro dva - 2 820 Kč
 

Parkhotel St.Georg

Cena na noc pro dva - 3 220 Kč

 

 

 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 


*Autor úvodní fotky - By HOWI - Horsch, Willy (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Zdroj videa: YouTube CC, Občianska televízia

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kolín nad Rýnem – Miami za 6 650 Kč

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Karneval v Kolíně nad Rýnem

Eurowings: Kolín nad Rýnem - Puerto Plata za 8 220 Kč

Kolín nad Rýnem - Punta Cana za 6 150 Kč

Dominikánská Republika z Kolína nad Rýnem za 8 tis. Kč

Eurowings: Kolín nad Rýnem - Mauricius za 8 450 Kč

Hrady a zámky v Německu část I.

Tip na eurovíkend - německý Heidelberg

Nejlepší muzea čokolády na světě

MHD - Kolín nad Rýnem

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.