Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Portugalsko     

O dopravě v Lisabonu

Pokud plánujete výlet do Lisabonu tak tu mám pro Vás pár informací. V Lisabonu se jezdí vlakem, tramvaji, autobusem, metrem a najdete zde i lanové dráhy aj. Pro pohyb v centru města si vystačíte metrem. Metro má 4 linky, které nejsou číslovány ale jsou značeny barvou - červená, modrá, zelená, žlutá. Plán metra zde.

 

 

 

 

Tramvaje jezdí v Lisabonu dodnes, ale buďto na bázi moderní rychlodráhy podél nábřeží řeky Tejo nebo naopak zůstaly menší tratě se stařičkými vozy vedoucí skrze nejstarší čtvrtě. Tramvaje jsou však jedním ze symbolů města, zkuste se tedy projet proslulou linkou č. 28! Tramvajovou linkou č. 15 se dostanete do proslulé čtvrti Belém. Známou "atrakcí v dopravě" v Lisabonu je i výtah a lanová dráha.

 

Pár rad,jak "přežít" v Lisabonu:

 

  • Zastávky jsou většinou na znamení, včetně speciální letištní linky
  • Portugalci mají rádi spropytné, ostatně asi jako všichni :)
  • Stravování v restauracích není nejlevnější. V ulicích uvidíte nespočet cukráren. Cenově příznivý fast-food je v centru jen jeden - McDonald's na Praça Dom Pedro IV.
  • Turistické jízdenky (passes turísticos) na čtyři nebo sedm dní platí i v metru. Seženete je u výtahu Elevador de Santa Justa, v Parque Eduardo VII nebo na Praça da Figueira v prodejnách Carris. Výhodná je také Lisboa Card, ta Vám navíc zajistí volný vstup do muzeí a dalších pamětihodností. Pokud hodláte jezdit metrem ale třeba výtahem Santa Justa či lanovou dráhou Gloria je lépe si koupit jízdenku na metro 24 hodinovou, protože je platná právě i na výtah a lanové dráhy - cena 4 EUR. Kupovat si lístky je varianta pro lidi, kteří nemusí jezdit každý den; nejlevnější lístek je přestupný, takže se na něj dostanete přes celé město a to za 75 centů, když hned koupíte zpáteční, zaplatíte cca 1,35 eura, což je prostě sleva; je potřeba popřemýšlet, jestli se tahle varianta vyplatí nebo ne.
     
    Čtěte také:
   

Lisabon – brána do Evropy

   

Mapa metra v Lisabonu

   

Letiště Portela (LIS)

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.