Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

EU tlačí na letecké společnosti, aby odškodnili cestující

Ilustrační fotoBěhem šesti dnů, kdy byl v mnoha zemích uzavřen vzdušný prostor, kvůli sopečnému prachu, uvízlo na letištích údajně až 10 mil. cestujících, a bylo zrušeno na 100 tis. letů.Evropská Unie se snaží přimět aerolinky k tomu, aby zaplatili výdaje cestujících, například za ubytování v hotelu. Letecké společnosti se tomu brání. Náklady na pokrytí škod dosahují odhadem až do výše 62 mld. korun.

 

 

Britští cestovatelé se pokoušeli získat odškodnění od pojišťoven, u kterých měli zakoupené cestovní pojištění. Dá se ale očekávat, že pojišťovny těmto nárokům nevyhoví.

Kromě řešení případné dotace leteckým společnostem, se řeší jisté úpravy v pravidlech letecké přepravy. Viceprezident EU Siim Kalas uvedl, že se musí přepracovat pravidla bezpečnosti letového provozu. Například není zřejmě nutné uzavírat vzdušný prostor, pokud je koncentrace sopečného prachu na nízké úrovni. Dnes je nulová tolerance. Pan Kalas se domnívá, že toto bezpečnostní pravidlo je až příliš přísné.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.