Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Evropská karnevalová tradice - Kolín nad Rýnem

Evropská karnevalová tradice - Kolín nad RýnemBenátský karneval či londýnský Notting Hill dnes zná již kdekdo, ovšem o tom kolínském, který se jim co do barevnosti, bláznivosti i počtu návštěvníků bez problémů vyrovná, se toho již tolik neví. Tradice karnevalových oslav přitom v Kolíně nad Rýnem sahají až do nepaměti. Pouliční festival, zvaný též ‚Bláznivé dny‘, odstartuje ve čtvrtek 11. února a potrvá do úterý 16. února.

 

 

Již od brzkého rána zvoní centrem města veselý smích dívek, slečen i dam v pestrobarevných kostýmech směřujících na náměstí Alter Markt, kde je v 11:11 karneval slavnostně zahájen. Od tří hodin je na programu karnevalová hra a večer párty v maskách. V pátek i v sobotu slavnosti pokračují v podobném duchu, na každém rohu potkáte masku a město tepe nočním životem. Nedělní průvod patřící školám a zájmovým kroužkům pak startuje v centru města v 11 hodin dopoledne. Karnevalová sezony vrcholí Růžovým pondělím (15. února). Městem budou celý den proudit tisíce masek a kostýmů a po setmění oslavy pokračují v místních restauracích, klubech a barech, které mají díky karnevalu prodlouženou otevírací dobu!

Zatoužíte-li dovědět se víc o tradici karnevalu, zamiřte ve čtvrtek, sobotu či neděli do Muzea kolínského karnevalu. Vstupné pro dospělé vyjde na 4 eura, pro děti na 2,5 a rodinné na 9 euro.

 Více informací o karnevalu na www.koelnerkarneval.de, o muzeu na www.koelnerkarnevalmuseum.de a dopravě do Kolína nad Rýnem na www.germanwings.com.

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!