Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Evropská karnevalová tradice - Kolín nad Rýnem

Evropská karnevalová tradice - Kolín nad RýnemBenátský karneval či londýnský Notting Hill dnes zná již kdekdo, ovšem o tom kolínském, který se jim co do barevnosti, bláznivosti i počtu návštěvníků bez problémů vyrovná, se toho již tolik neví. Tradice karnevalových oslav přitom v Kolíně nad Rýnem sahají až do nepaměti. Pouliční festival, zvaný též ‚Bláznivé dny‘, odstartuje ve čtvrtek 11. února a potrvá do úterý 16. února.

 

 

Již od brzkého rána zvoní centrem města veselý smích dívek, slečen i dam v pestrobarevných kostýmech směřujících na náměstí Alter Markt, kde je v 11:11 karneval slavnostně zahájen. Od tří hodin je na programu karnevalová hra a večer párty v maskách. V pátek i v sobotu slavnosti pokračují v podobném duchu, na každém rohu potkáte masku a město tepe nočním životem. Nedělní průvod patřící školám a zájmovým kroužkům pak startuje v centru města v 11 hodin dopoledne. Karnevalová sezony vrcholí Růžovým pondělím (15. února). Městem budou celý den proudit tisíce masek a kostýmů a po setmění oslavy pokračují v místních restauracích, klubech a barech, které mají díky karnevalu prodlouženou otevírací dobu!

Zatoužíte-li dovědět se víc o tradici karnevalu, zamiřte ve čtvrtek, sobotu či neděli do Muzea kolínského karnevalu. Vstupné pro dospělé vyjde na 4 eura, pro děti na 2,5 a rodinné na 9 euro.

 Více informací o karnevalu na www.koelnerkarneval.de, o muzeu na www.koelnerkarnevalmuseum.de a dopravě do Kolína nad Rýnem na www.germanwings.com.

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Městská doprava v Kolíně nad Rýnem

 

Letiště Kolín nad Rýnem (CGN)

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.