Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Kolíně nad Rýnem

V Kolíně nad Rýnem (Köln) žije více než jeden milion obyvatel a je čtvrtým největším městem  Německa. Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko. V tomto liberálním městě žijí kromě Němců také Rusové, Poláci, Peršané, Turci a další menšiny.  Kolín nad Rýnem je městem s bohatou historií a mnoha architektonickými památkami. Za nimi sem přijíždí statisíce turistů, ale také mnoho dalších návštěvníků (zaměstnání, obchod, studium, zábava a kultura). A jak je zabezpečena doprava pro takové množství cestujících?

 


Rychlodrážní tramvaje

Městskou dopravní obslužnost zajišťuje spolehlivá a hustá síť: 11 linek rychlotramvají – lehké metro. Trasa těchto rychlodrážních tramvají má délku přes 195 kilometrů, čímž se stala 3. nejdelší tramvajovou sítí na světě. Centrem města projíždějí tramvaje v tunelu. Oproti běžným tramvajím má rychlotramvaj vyšší rychlost, větší kapacitu cestujících, trasa vede často místy po povrchu, místy tunelem.

Tuto dopravu doplňuje množství autobusových spojů (včetně nočních) a 9 linek příměstské dopravy S-Bahn.

V Kölnu jou dvě vlaková nádraží Köln Hauptbanhof (Hbf), v jehož blízkosti se nachází mezinárodní autobusové nádraží, a Köln – Deitz.  Na tato nádraží S-Bahn i Stadtbahn navazuje.

 

 

Jízdenky si můžete zakoupit v automatech. Jsou jich různé druhy, výhodně se dají koupit jednodenní nebo třídenní lístky. Na každé zastávce najdete mapu městské dopravní sítě.

 

Tramvaje a železnice U-Bahn, Autor: Qualle, CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons
   


A jak se nejlépe dostat z letiště do centra?

Letiště je situováno 15 kilometrů od města, nejrychlejší dopravou je určitě S-Bahn, a to spoje S13, S19 a RE6 či RE8. Vlaky S-spojů jezdí v intervalech 10 až 15 minut celých 24 hodin denně, spoje RE méně často. Chcete-li se dostat do jižní část Kolína, pak můžete použít autobus č. 161 – jízdné vás bude stát 2,80 Eura.

Jako atrakci mohou návštěvníci města vyzkoušet třeba turistickou cestu lodí po Rýnu.

 

 


 

 

Přehled letišť ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, autor: TUBS, Wikimedia Commons
   

 

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Kolín nad Rýnem: Moderní město ve stínu věží

 

Letiště Kolín nad Rýnem (CGN)

 

Vlakové nádraží - Köln Hauptbahnhof

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.11.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.