Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jak najít nejlevnější letenky?

Levné letenky Praha-Frankfurt, Bratislava-Bologna, Wroclaw-Brussel,Tenerife, RyanairDnešní cestovatelé se často dělí na dvě skupiny lidí. Na ty co rozhlašují, jak výhodně nakoupili letenky za pár korun a pak na ty co jim vůbec nevěří, protože oni nikdy takto levné lety nemohli najít. My si dnes ukážeme, jak se zařadit do té první skupiny lidí.

 

 

 

Základní pravidlo při hledání těch nejvýhodnějších letenek je to, že se nevzdáte při prvním neúspěchu. Často se akční letenky nabízejí v omezeném množství, a čím více je nabídka lepší, tím více lidí o uvedené letenky projeví zájem a musíte si uvědomit, že letenky jsou nabízeny nejen lidem z České případně Slovenské republiky, ale celosvětově.

Na základě této informace, vás určitě napadne další pravidlo – musíte o nabídce vědět co nejdříve. Z toho důvodu jsme na našem webu rozběhli službu zasílání novinek, aktuálních akcí. Zprovoznit službu můžete tady.

Pomocí naší služby se dozvíte o aktuální nabídce zajímavých tarifů. Případně se dozvíte i některé termíny a trasy, kde lze za akční cenu nakoupit. Vždy však uvádíme pouze část možností. Je totiž možné trasy a termíny různě kombinovat. S Ryanair doletíte klidně na Mallorcu, ale ne z Prahy. Je nutné se dostat do některých z větších středisek, jako je Birmingham, Londýn nebo Frankfurt.  Na vás už je, kombinovat si letenky dle libosti.  Lze klidně kombinovat lety tak, že do vašeho cíle letíte s jednou společností a zpět s jinou a ušetříte spoustu peněz.

Obyčejně u Raynair platí, že pokud je cena uvedena ve výši 130,-, 160, 260,-, 1,- 10,- tak letenky jsou v akci a tudíž bez dalších poplatků. Toto ale vždy neplatí.  Jiné společnosti uvádí již na titulní straně ty nejlevnější kousky. Raynair má bezesporu nejlevnější nabídku, ale také jeho web není zas tak přehledný jako jiné weby a je nutné se prodírat jednotlivými termíny.

Často „hledači“ dělají chybu, že očekávají levné letenky, kdy se jim to hodí. Např. si představují, že odletí za týden nebo dva v pátek odpoledne a v neděli se budou vracet. Aby to vyšlo takhle, tak to se stává opravdu zřídka. Spíše buďte termínově nezávislejší. Víte, že chcete letět, ale termín si nechte určit leteckou společností.  Objednávejte klidně několik měsíců dopředu.

Předem doporučujeme mít nějakou možnost platby přes internet. Raynair neúčtuje při platbě kartou Visa Electron ani korunu, a tak můžete ušetřit i několik set korun.Wizzair zvýhodňuje bezhotovostní platbu. Každá společnost platbu řeší po svém.

Nakonec pamatujte, že při objednávání nemusíte zaškrtnout vše, co na stránce vidíte. Často vám letecká společnost předem nastaví, že chcete předražené cestovní pojištění, zavazadla, priority Check in apod. Odznačte všechny vámi nepožadované položky. Článek „Jak si objednat letenku u Raynair“ vám může pomoci s tím, co je nutné zaškrtnou a co ne.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled největších vyhledávačů letenek zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.