Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jak se letí s Ryanair

Na našem webu se poměrně často setkáte s pojmem Ryanair.  Tato společnost totiž nabízí nejlevnější letenky z Prahy do Anglie nebo Irska. Není překvapivé, když letenka tam a zpět stojí 500,- Kč.  Už jsme si ukázali jak objednat letenku u Ryanair nebo jak provést Check in u této společnosti.  Co ale čekat v letadle nebo těsně před vstupem na palubu?

 

 

Ryanair a příruční zavazadla

Již při objednávání letenky Ryanair neustále upozorňuje na max. rozměry příručního zavazadla, které jsou 55cm x 40cm x 20cm. Nezapomeňte, že se hlídá také váha a to do 10Kg. Před vstupem do letedla se kontrolují jen rozměry, váhu jsem tam nikde neviděl.  K ověření rozměrů zavazadel používají železný box předepsaných rozměrů. Když se jim zdá zavazadlo větší, požádají vás o vložení zavazadla do boxu. Jestliže se tam nevejde, můžete se připravit, že zaplatíte poplatek za zavazadlo cca 30 €. Mám zkušenost, že klasický batoh (do školy)bez problému projde. Prosím tedy pamatujte na rozměry. Ušetříte si případné problémy a zdržování odletu letadla.

Uvnitř letadla

Co by mohlo cestujícího dále překvapit u Ryanair je to, že sedadla nemají čísla. Sednete si kde je vám libo, nebo kde na vás zbylo místo. Přední sedadla bývají rezervovaná. Na to, že si tam nemáte sedat, budete včas upozorněni pracovníky letadla.

Celkově musím říct, že kvalita služeb je vyhovující. V letadle máte možnost občerstvení, samozřejmě to není zadarmo.

Jaké máte vy zkušenosti s Ryanair? Podělte se o ně v komentáři pod článkem.

 

 

Pohled do letadla

Rynair

Rynair

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.