Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Kam o víkendu na výlet: na kolo okolo Řípu

Ilustrační fotoPokud uvažujete co dělat při nejbližším víkendu, navrhujeme vám vytáhnout kolo a zkusit si projet nějakou tu cyklotrasu.

My vám dnes ukážeme jednu takovou možnou. Jde o trasu nenáročnou a poměrně krátkou. Hodí se především pro začínající cyklisty nebo rodiny s dětmi.

Krátce se také zmíníme o pouti, která probíhala v obci Krabčice 24. - 25. dubna. Pokud víte o nějaké pouti, která se bude konat ve vašem okolí, pošlete nám tip, případně nám můžete zaslat váš tip na výlet. Tipy přijímame na emailu info_zavinac_radicestujeme.eu

 

Další tip na výlet: Kam o víkendu na výlet: do Drážďan
Start - Roudnice nad Labem

I když je cesta dokola, to znamená, začnete a skončíte na tom samém místě, doporučujeme, abyste začali v Roudnici nad Labem. My jsme auto zaparkovali v ulici Krabčická. Jde o celkem dobré startovací i cílové místo. Nasedněte na kolo a vyrazte směr Krabčice. Je to do kopce. Stoupání je sice několik kilometru, ale lépe stoupat hned na začátku, než na konci trasy.

Na začátku trasy musíte přejet poměrně frekventovanou silnici. Po pár set metrech však na auta moc nenarazíte. První obcí kam dojedete, jsou Krabčice.

 

 

Krabčice - Řipská pouť

Ilustrační fotoTato vesnička na úpatí hory Říp pořádá každý rok tzv. Řipskou pouť. Letos se konala o víkendu 24. a 25. 4. Jde celkem o velkou událost v okolí, pouť je rozsáhlá a na své si přijdou určitě i děti. Na pouti je spousta atrakcí, můžete ochutnat tradiční valašské sýry nebo koupit nějakou tu sladkost. Stánku je tam opravdu hodně - stánky s občerstvením, pivem či medovinou. Letos byl do Krabčic vypraven také historický parní vlak.

Naše jízda na kole však v Krabčicích nekončí. Z Krabčic pokračujte do vesnice Bechlín.

Bechlín a Horní Počaply

Dobrá zpráva je, že to nejhorší máte za sebou. Jakmile se vydáte z Krabčic do Bechlína, pojedete již většinou jenom z kopce, nebo po rovině. Žádný výrazný kopec vás nečeká. Opět ani zde příliš aut nejezdí.

Projeďte Bechlín po hlavní silnici prakticky pořád rovně. Po několika kilometrech sjedete hezký kopec s prudšími zatáčkami - bude nutné brzdit. Za nejbližším železničním přejezdem vás čeká obec Horní Počaply. Na první větší křižovatce se dáte do leva - směr Račice. Nyní pojedete několik kilometrů po běžné silnici, na které občas lze potkat auto. Pokud budete mít s sebou děti, bude nutné je více hlídat, protože provoz je o malinko hustší než na předchozích úsecích. I když nijak výrazný provoz nečekejte.

Hněvice, Račice, Dobřín

Tento úsek je prakticky rovný, žádné kopce nečekejte. Jedete téměř podél Labe. Pro lepší orientaci sledujte číslo cyklotrasy, nacházíte se na trase číslo 2. V Račicích odbočte k vodní nádrži (veslařský areál). Toto je zřejmě nejhezčí část cesty.

Délka: 25 km

Obtížnost: dle nás jde o velmi lehkou trasu, vhodná pro začínající a starší děti

Výškový profil: Výškový profil

Mapa trasy je zde:(KML soubor najdete zde.)

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.