Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kvarnerská riviéra, tip na dokonalou letní i zimní dovolená

Moře, pláže, příznivé klima, menší a klidná letoviska se vším komfortem a vysokou kvalitou služeb, přímořské lázně – to vše vám nabízí Kvarnerská riviéra. Najdete ji na východě poloostrova Istrie, pod zalesněným pohořím Učko.

Samotné pobřeží je úzké, takže zde nevzniklo větší množství hotelových komplexů. Proto může Kvarnerská riviéra poskytnout tradiční turistické služby v poklidném prostředí i rodinám s menší mi dětmi. Nacházejí se zde také lázeňská města s rekreační historií delší než sto let.

 


Příznivé klima přitahovalo i aristokracii

Lázeňská města i samotné pobřeží svým klimatem lákaly již v minulém století významné osobnosti i aristokraty. Právě pro příznivé mírné podnebí se stala Kvarnerská riviéra módním střediskem, kde evropská šlechta ráda trávila zimu. Městečka byla stavěna v lázeňském stylu a navštěvovali je jak představitelé vlády, politici, tak i umělci.

Svou slávu místo ztratilo za válečné italské okupace a noví zájemci o rekreaci se vrátili až po druhé světové válce. Dnes dosahuje Kvarnerská riviéra své bývalé slávy a okouzluje středomořskými rostlinami. Původní letoviska prošla modernizací a bylo vystavěno několik nových moderních středisek, které nabízejí i možnost kempování.

 

Můžete relaxovat i sportovat

Každý, kdo se rozhodne pro návštěvu Kvarnerské riviéry, si může vybírat ubytování podle svých finančních možností – od luxusních hotelů přes penziony a bungalovy až ke kempům. I když se jedná o historicky významnou oblast s ideálními podmínkami pro různé činnosti a s nádhernou přírodou, není zde výrazný rozdíl v ceně oproti jiným letoviskům.

 

Tip na hotel (Opatija):  Villa Dalia Cena na noc pro dva - 1 150 Kč
Tip na hotel (Opatija): Apartment Damir Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
Tip na hotel (Opatija): Apartment Anthea Cena na noc pro dva - 1 801 Kč

 

Směrem na sever se nacházejí především menší pláže s oblázky nebo hrubším pískem. Ty většinou patří k hotelům nebo jiným ubytovacím zařízením. Na jihu lze najít větší pláže, které byly často uměle zvětšeny. Zde se dá také provozovat mnoho druhů vodních sportů, jako je jachting, jízda na vodních lyžích, potápění a také rybolov.


Na své si přijdou i milovníci přírody a turistiky

Toho, kdo se zaměřuje také na přírodní krásy, musí přírodní prostředí Kvarnerské riviéry okouzlit. Vyskytují se zde vzácné exempláře živočichů, především ptactva – orli, supi, sokoli a další. V lesích, parcích i zahradách se lze běžně setkat s rostlinami typickými pro oblast Středomoří. Mírné podnebí je způsobeno ochranou pohořím Učka, které se nachází přímo nad riviérou. Právě zde je možno podnikat procházky i delší túry jehličnatými lesy nebo vystoupit na některý z vrcholků s krásnou vyhlídkou.

Nejvyšší horou je Vojak, ze kterého lze zahlédnout Alpy i italskou část Dolomit. Trasy jsou dobře značené, takže se turisté nemusejí obávat, že by zabloudili. Putovat lze i do nitra Istrie, na ostrov Krk a jiné. Populární jsou také nejrůznější výlety lodí.


Nevynechejte přímořské klimatické lázně

Proslulá lázeňská střediska Kvarnerské riviéry patří k nejčastějším cílům turistů. Prvními a dodnes velmi oblíbenými přímořskými klimatickými lázněmi jsou například Opatija nebo Lovran, kde je možno procházet se po pobřeží po přímořské promenádě, vyrazit do okolních kopců nebo kaštanovníkových lesů, kde volně rostou vavřín, šalvěj, myrta a rozmarýn. Samozřejmě lze zůstat v lázeňských parcích, procházet se po bulvárech a užívat si letních podvečerů s kulturními akcemi.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska

 

Seznam letišť v Chorvatsku

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.