Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Proč zvolit právě Istrii?

Chorvatsko obecně představuje destinaci, kterou Češi vyhledávají nejvíce, existuje spousta důvodů, proč zvolit právě tuhle zemi. Istrie se nachází v severní části  Chorvatska, její nevýhodou je ne příliš stabilní počasí, u toho totiž platí, že čím jižnější se nacházíte, tím je předpověď počasí spolehlivější.

Nachází se zde také spousta historických památek, které stojí za to navštívit.

 

Proč zvolit právě tuto oblast?

Samotná cesta do Istrie představuje jednu obrovskou výhodu, nebližší oblasti s apartmány se totiž nacházejí pouhých sedm set kilometrů od našich hranic. Cesta vám tudíž zabere i s občasnými přestávkami deset hodin, samozřejmě záleží na dopravní situaci a dalších faktorech.

Chorvatsko obecně patří mezi země s bohatým turismem, na Istrii se každou chvíli konají nejrůznější oslavy. Můžete vidět pirátské lodě, přehlídky chorvatských lidových krojů, tradic a tak dále.

 

 

Velkým lákadlem této lokality je moře, to je totiž neskutečně čisté. Tohle potvrzuje i fakt, že u chorvatských pobřežích panuje bohatý život, jde doslova o ráj pro potápěče a milovníky mořského světa. Mořští tvorové jsou navíc vidět i u břehu, takže pokud nechcete utrácet peníze za kurzy profesionálního potápěni, nebo se bojíte širého moře, můžete rybky a jiné tvory pozorovat i z lehátka.

 

Mapa Istrie

 

Ubytování najdete zde.

 

 

Chorvatská kuchyně

Na své si přijdou i gurmáni, chorvatská kuchyně totiž nabízí snad vše, na co si vzpomenete. Pokud nemáte rádi experimenty, pak se těžte na grilované dobroty. Patříte-li ale mezi ty, kteří si u moře chtějí dat něco s chapadly nebo ploutvemi, pak věřte, že Chorvati umějí mořské plody upravovat na výbornou. Po každém jídle navíc přijde něco, jako pozornost podniku ve formě, koláčku nebo aperitivu.

Chorvatská Istrie je zkrátka a dobře místem, kde naleznete jak nejrůznější atrakce a zábavu, tak i klid, hezkou přírodu a překrásné moře.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

Čtěte také:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

S Flixbusem na prázdniny do Chorvatska ještě ...

Seznam letišť v Chorvatsku

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 14.05.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.