Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Muzea zadarmo - Praha

narodni-muzeum-budovaZa návštěvu galerie či muzea nemusíme vždy nutně platit. Stačí si dobře naplánovat navštěvní den a využít vstupu zdarma. V tomto článku se budeme zabývat pouze Prahou. Ale přijde i pokračování z celé Evropy.

Obrazárna Pražského hradu - 119 08 Praha 1 - Hrad
V Obrazárně, kterou najdete na druhém nádvoří Hradu, jsou po celý rok vystavena díla z proslulých sbírek císaře Rudolfa II. Mezi víc než stovkou unikátních děl nechybí obrazy Tiziana, Aachena či Rubense. Obrazárna Pražského hradu je volně přístupná každé pondělí od 16 do 18 hodin.

Národní galerie

V klášteře svaté Anežky České najdete expozici středověkého umění z Čech a střední Evropy. Klášter svatého Jiří nabízí k prohlídce sbírku starého umění - Rudolfinské a barokní umění. Šternberský palác hostí Evropské umění od antiky po baroko. Ve Veletržním paláci si můžete prohlédnout výtvarné umění od 20. do 21. století. Dům U Černé Matky Boží skrývá Muzeum českého kubismu. Každou první středu v měsíci je možné využít akce Den volného vstupu. Nabídka platí od 15 do 20 hodin na stálé expozice i krátkodobé výstavy. Vstup zdarma je také možný ve dnech 6. a 7. února od 10 do 18 hod. (výročí založení NG), 18. května (Den muzeí a galerií)

Národní muzeum

- Václavské nám. 68

Kromě Panteonu českého národa zde jsou umístěny sbírky pravěké, historicko-archeologické, divadelní, mineralogické, geologicko-paleontologické a zoologické. Každé první pondělí v měsíci můžete zadarmo do celého objektu hlavní budovy, vstup platí na všechny stálé expozice i krátkodobé výstavy. Otevírací doba v pondělí: 10 - 19 hod.

Muzeum hlavního města Prahy

- Na Poříčí 52

Kromě Panteonu českého národa zde jsou umístěny sbírky pravěké, historicko-archeologické, divadelní, mineralogické, geologicko-paleontologické a zoologické. Každé první pondělí v měsíci můžete zadarmo do celého objektu hlavní budovy, vstup platí na všechny stálé expozice i krátkodobé výstavy. Otevírací doba v pondělí: 10 - 19 hod. Každý první čtvrtek v měsíci je otevřeno do 20 hodin, vstup do muzea pro žáky, studenty a seniory zdarma, ostatní 1 Kč.

Armádní muzeum 

Muzeum najdete v historických budovách Památníku národního osvobození na Vítkově. Expozice je rozčleněna do tří velkých celků. První zachycuje období první světové války 1914 - 1918, účast Čechů a Slováků v ní a politické a vojenské akce, které vedly ke vzniku samostatného československého státu. Druhá část je věnována meziválečné Československé republice a jejím ozbrojeným silám. Třetí výstavní prostor mapuje období druhé světové války a účast Čechů a Slováků ve vojenských operacích na jejích frontách, v domácím odboji i na dalších akcích, které měly za cíl obnovu samostatnosti Československa. Armádní muzeum Žižkov je otevřeno každý den mimo pondělí od 9.30 do 18 hodin. Vstup je zdarma.


Kam dál?Mohlo by vás zajímat: Články o levném ubytování
Mohlo by vás zajímat: Levné letenky pod 500,- Kč vč. tax!

 

 

Foto - Národní muzeum:

narodni-muzeum

   
  Čtěte také:
 

Kam vyrazit v Praze?

 

Kam až sahá hranice našeho hlavního města: Přehled ...

 

Všechny pražské památky na jednom místě

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.