Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kam vyrazit v Praze?

 

 

 

 

Praha je skutečně překrásné město, které stojí za to navštívit. Jako správný nedočkavec jistě toužíte projít městem a jeho památky za pár dní, než se opět vrátíte do reality všedních dní. Kam tedy vyrazit jako první?

Pokud hledáte něco jiného, zkuste se přihlásit na plavbu lodí po Vltavě. Jste srdečně vítáni i se svými dětmi. Z břehu řeky tak uvidíte jedinečný pohled na Pražský hrad a okolí historického centra.

Prohlídky jsou samozřejmě komentované v několika jazycích, takže si budete připadat jako velvyslanec své země. Během hodiny objedete několik ostrovů a plavba může být také obohacena o chutný oběd či zábavný program. Za jednu takovou dvouhodinovou plavbu zaplatíte kolem 750 Kč s tím, že děti do 12 let mají vstup zdarma.

 

Pražský hrad

 

Vltava

Vltava, lodě

 

Praha je oblíbeným svatebním místem


Jestli trávíte v české metropoli jen víkend, rozhodně vám doporučujeme navštívit ty nejlepší "atrakce". Nezapomeňte si však s sebou vzít pohodlnou obuv. Téměř po celém centru jsou totiž položeny dlažební kostky, které vašim podpatkům příliš nesvědčí.

 

    Zajímavé odkazy  
    Město Praha  oficiální web města Praha
 
    DP Praha  webové stránky dopravního podniku
 
    Letiště Praha - vše důležité o největším letišti v ČR
 
    Jízdní řády  vyhledávání spojů na oblíbeném Idosu
 
    Pražský hrad - stránky největšího hradu na světě
 
    Národní divadlo - webové stránky ND v Praze  
    Planetárium - stránky pražského planetária  
    ZOO Praha - webové stránky pražské zoo  

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

Srdcem města je Staroměstské náměstí, kterému dominuje známý orloj. I zde se můžete projet na oblíbeném koňském povozu nebo pěšky bloudit po okolí. Vyskytne se vám tak krásný pohled na Prašnou bránu a historický Obecní dům. Nedaleko náměstí se také nachází židovská čtvrť. Zde můžete navštívit židovský hřbitov nebo Staronovou synagogu, jež se řadí mezi nejstarší synagogy světa.

 

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí

 

Zdroj videa: YouTube CC Portál Praha, Vánoční trhy


Když se vám bude chtít absolvovat další procházku, projděte se až na Karlův most. Ten ve vašem seznamu rozhodně nesmí chybět. Nejkrásnější atmosféru zde nasajete hlavně v noci a zpátky to můžete vzít přes oblíbenou náplavku, kde si smíte vychutnat pravé české pivo a projít se po promenádě.

 

Karlův most

Karlův most

Karlův most

Karlův most


Další zastávkou jsou Hradčany, kde začněte svou prohlídku na Pražském hradě, ten je největším hradem na světě (hned za ním se řadí anglický Windsor). Dále sejdete po Malé straně až na ostrov Kampa, kde zajisté potkáte některou slavnou českou osobnost. Můžete zde strávit zbytek dne, zajít si na oběd a užívat si malebného prostředí kampského parku.

 

Kampa

Kampa - u muzea


Pokud vám výjde čas, můžete strávit zbytek dne nákupem suvenýrů nebo se lanovkou dostat až na Petřín. Zde se nachází zrcadlový sál a výhled na celou Prahu vás zajisté ohromí. Z českého velkoměsta se odjíždí velmi těžko, ale vzpomínka je to na celý život.

 

Lanovka - Petřín, www.radicestujeme.eu

Lanovka na Petřín

 

 

  Kam za nákupy oblečení v Praze?      
 

Fashion Arena Štěrboholy: Více než 100 značkových obchodů, zaměřeno na oblečení a doplňky, nejlepší volba, nemá konkurenci (Štěrboholy, dostupné mhd), video zde

 

Mapa

 
 

PALLADIUM Praha: nákupní centrum, není zaměřeno jen na oblečení (nejlepší poloha - centrum Prahy, leží hned u stanice metra B)

  Mapa  
  Nákupní centrum Chodov: Nákupní centrum, které není zaměřeno jen na oblečení (Chodov, leží na stejnojmené stanici metra C)   Mapa  
  Arkády Pankrác: Víceúčelové nákupní centrum, které leží na stejnojmené stanici červeného metra C určitě využijí nejen obyvatelé pražské městské části 4
  Mapa  
  Obchodní centrum Nový Smíchov: Nákupní centrum Nový Smíchov se nachází západně od centra Prahy na Smíchově, nedaleko křižovatky Anděl. (Stanice žlutého metra B - Anděl)
  Mapa  

 

     
    Praha na kole - výběr zajímavých cyklostezek
    Trasa Výtoň - Braník  Trasa Barrandov - Radotín
    Braník - Zbraslav  A25 - Žižkovská
     

 

Tip na sobotu: Farmářské trhy na Rašínově nábřeží

Více fotek zde  https://www.instagram.com/prazskenaplavky/

 

 


Nabídka hotelů v Praze přes booking.com


 

 

       
    Mohlo by vás zajímat:  
   

Praha - přehled městských čtvrtí na mapě

 
   

Kde lze v Praze opéct buřty?

 
   

Hrady a zámky v Praze a blízkém okolí

 
   

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch okolo Prahy

 
   

Zpestřete si léto projížďku po Vltavě na malé motorové lodi ...

 
       


Vložil/a: Daniel Česák 23.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.