Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Mimořádná zpráva: Ryanair se stahuje z Prahy

Ilustrační letiště, levné letenky, RyanairPřed časem jsme vás informovali o nabídce Ryanairu, kterou předložil Letišti Praha. Jednání nakonec selhalo. Letiště Praha neustoupilo ze svých cenových požadavků, podobně jako Ryanair.

Ryanair označil, na své tiskové konferenci v Praze, Letiště Praha za velmi drahé. Údajně si to nemyslí samotná společnost Ryanair, ale i jiné společnosti. Jaký má dopad nedohoda mezi oběma společnostmi?

V případě, že by Ryanair vybudoval základnu v Praze, je pravděpodobné, že by létal z Prahy např. na Sardinii, Maltu, Mallorcu anebo do měst jako Alicante, Bari nebo Malaga. Ceny by se v akcích daly očekávat i pod 500,- Kč za let. Protože se ale společnosti nedohodly, nebude možné za tak nízké ceny z Prahy létat.

 

O levných letenkách vás pravidelně informujeme na našem webu. Pokud se registrujete u nás zdarma, budeme vám zasílat informace o akčních letenkách za cenu i pod 500,- vč. tax. Navíc smíte získat slevy až 10% na pobyty v Itálii, Chorvatsku, Krétě či Korfu. Nebo slevy na letenky u Pelikan.cz. Více v horním menu "Získejte slevy".

 

Ryanair od zimní sezóny nebude létat z Prahy! Společnost úplně ruší své aktivity na Ruzyni. Na naší přímou otázku, zda aspoň nehodlá Ryanair rozšířit své aktivity v Brně, jsme konkrétní odpověď nedostali. Údajně se jedná o vybudování základny Ryanairu v Bratislavě. Na otázku, zda Ryanair neuvažuje o využití jiných pražských letišť, jako jsou Vodochody či Kbely, jsme jasnou odpověď od paní Schmidtové nedostali.

Otázka je, jak dalece se stažení Ryanairu projeví na cenách letenek u ostatních prodejců - zase bude o jednoho konkurenta méně.

Průměrná cena letenky, včetně všech nákladů, je u Ryanairu 32 €. U EasyJet pak 66 € a např. u Lufthansy 283 €. Cenový rozdíl je tedy značný. Přestože Ryanair má nejnižší ceny v Evropě, tak neustále roste a zvyšuje své zisky. K dnešnímu dni má Ryanair 1100 tras po celé Evropě. Navíc Ryanair hodlá nakoupit 48 nových letadel.

V měsíci červenci zredukuje Ryanair své čtyři linky na dvě, a bude propojovat Prahu pouze se Stockholmem a Dublinem.

Založili jsme na facebooku skupinu "Chceme Ryanair v Praze" - přidejte se do skupiny a pošlete pozvánku svým přátelům a známým.

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.