Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Akční letenky     

Mimořádná zpráva: Ryanair se stahuje z Prahy

Ilustrační letiště, levné letenky, RyanairPřed časem jsme vás informovali o nabídce Ryanairu, kterou předložil Letišti Praha. Jednání nakonec selhalo. Letiště Praha neustoupilo ze svých cenových požadavků, podobně jako Ryanair.

Ryanair označil, na své tiskové konferenci v Praze, Letiště Praha za velmi drahé. Údajně si to nemyslí samotná společnost Ryanair, ale i jiné společnosti. Jaký má dopad nedohoda mezi oběma společnostmi?

V případě, že by Ryanair vybudoval základnu v Praze, je pravděpodobné, že by létal z Prahy např. na Sardinii, Maltu, Mallorcu anebo do měst jako Alicante, Bari nebo Malaga. Ceny by se v akcích daly očekávat i pod 500,- Kč za let. Protože se ale společnosti nedohodly, nebude možné za tak nízké ceny z Prahy létat.

 

O levných letenkách vás pravidelně informujeme na našem webu. Pokud se registrujete u nás zdarma, budeme vám zasílat informace o akčních letenkách za cenu i pod 500,- vč. tax. Navíc smíte získat slevy až 10% na pobyty v Itálii, Chorvatsku, Krétě či Korfu. Nebo slevy na letenky u Pelikan.cz. Více v horním menu "Získejte slevy".

 

Ryanair od zimní sezóny nebude létat z Prahy! Společnost úplně ruší své aktivity na Ruzyni. Na naší přímou otázku, zda aspoň nehodlá Ryanair rozšířit své aktivity v Brně, jsme konkrétní odpověď nedostali. Údajně se jedná o vybudování základny Ryanairu v Bratislavě. Na otázku, zda Ryanair neuvažuje o využití jiných pražských letišť, jako jsou Vodochody či Kbely, jsme jasnou odpověď od paní Schmidtové nedostali.

Otázka je, jak dalece se stažení Ryanairu projeví na cenách letenek u ostatních prodejců - zase bude o jednoho konkurenta méně.

Průměrná cena letenky, včetně všech nákladů, je u Ryanairu 32 €. U EasyJet pak 66 € a např. u Lufthansy 283 €. Cenový rozdíl je tedy značný. Přestože Ryanair má nejnižší ceny v Evropě, tak neustále roste a zvyšuje své zisky. K dnešnímu dni má Ryanair 1100 tras po celé Evropě. Navíc Ryanair hodlá nakoupit 48 nových letadel.

V měsíci červenci zredukuje Ryanair své čtyři linky na dvě, a bude propojovat Prahu pouze se Stockholmem a Dublinem.

Založili jsme na facebooku skupinu "Chceme Ryanair v Praze" - přidejte se do skupiny a pošlete pozvánku svým přátelům a známým.

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.04.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!