Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Salzburg - čtvrté největší město Rakouska

Ilustrační foto. SalzburgHistorické jádro Salzburgu je od roku 1996 na listině světového kulturního dědictví UNESCO. Při procházkách po romantických uličkách na Starém městě si můžeme povšimnout všech stavebních a uměleckých slohů.

Nalezneme zde gotické strohé stavby, renesanční paláce, barokní kostely, ale i mnoho měšťanských domů z období monarchie.

Nejznámější a zároveň nejnavštěvovanější památky jsou všechny ty, které souvisejí s životem skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, který se zde roku 1756 narodil. Navštívit můžete jeho rodný dům nebo dům, ve kterém umělec později žil, či kostel, ve kterém byl pokřtěn.

 

 

Město W.A. Mozarta

Ilustrační fotoSlavným rodákem tohoto města je brilantní skladatel Mozart, který se zde roku 1756 narodil. Jeho rodný dům v němž je expozice se nachází na nejrušnější ulici centra Getreidgasse. V tomto domě žil Mozart v letech 1773-1780. Ve výstavních prostorách, v nichž jsou vystaveny vzácné předměty a dokumenty týkající se slavného skladatele, se návštěvníci seznámí s každodenním životem rodiny Mozartových a také s historií domu.Snad na každém roku můžete zakoupit velice vydařené Mozartovy koule - vynikající cukrovinku s marcipánem.

 
Památky

Ilustrační fotoNa pravém břehu řeky Salzach se rozkládá Nové město, jehož dominantou je zámek Mirabell.  Zámek Mirabell se pyšní Raitenau pro svou přítelkyni Salome Altovou, se kterou měl celkem 15 dětí. Zámek Mirabell se původně nazýval "Altenau". V roce 1721 byl přestavěn Johannem Lukasem von Hildebrandt. V roce 1uprostřed města nádhernými zahradami a původním, přepychovým Mramorovým sálem. V roce 1606 ho nechal postavit biskup Wolf Ditrich von 818 byl téměř zcela zničen velkým požárem, pouze Mramorový sál a okázalé mramorové schody zůstaly nedotčeny.

 

Salzburský festival  
 

Ve městě se každoročně koná Salcburský festival, což je vrcholný a mezinárodně uznávaný festival nejen evropské, ale i světové kultury. Bývá na něm představeno okolo 170 oper, inscenací či koncertů, které shlédne na 200 tisíc diváků.

 

 

 

Salzburské karty

Nejdůležitější karta výhod pro vaši návštěvu města je "Karta Salzburku - Salzburg Card". Karta otevírá brány města dokořán a také jeho okolí. Umožňuje mimo jiné bezplatný vstup do salcburských muzeí, bezplatnou jízdu zubačkou na salcburskou pevnost Hohensalzburg a kabinovou lanovkou na Untersberg, plavbu lodí nebo bezplatné užívání veřejných dopravních prostředků.

Držitelé karty mají nárok na celou řadu slev při návštěvách koncertů, divadelních představení a výletech do blízkého okolí města.

Ilustrační foto

 

Přehled výhod Karty Salzburku:

  • bezplatný jednorázový přístup ke všem pamětihodnostem města (odkaz)
  • bezplatná přeprava veřejnými dopravními prostředky včetně jízdy zubačkou na salcburskou pevnost Hohensalzburg, kabinovou lanovkou na Untersberg a plavby lodí po Salzachu
  • atraktivní slevy při návštěvách kulturních pořadů
  • slevy u mnoha výletních cílů

 

Ceny
Kategorie Dospělí  Děti (6-15 let)*
6denní karta   € 43,00 € 21,50
12denní karta   € 52,00 € 26,00

 

Tip na ubytování:

 

Hotel Turnerwirt

Cena na noc pro dva - 1 750 Kč
 

Hotel Guter Hirte

Cena na noc pro dva - 2 568 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Salzburg AG, Salzburg

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Mohlo by vás zajímat:

Tip na levný eurovíkend pro dva: Salzburg

Průvodce - Mondsee

Letiště Salzburg (SZG)

Tipy na levné ubytování: Rakousko 2

Eurowings nabízí nové lety ze Salzburgu

Top 10 měst kde strávit Vánoce

Vlakove nádraží Salzburg

Hotely poblíž letiště Salzburg

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.