Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Francie     

Štrasburk - město smíření

Notre DameJe hlavním městem Alsaska ve východní Francii na levém břehu Rýna.  V minulosti se střídal vliv Francie a Německa nad tímto městem. Štrasburk nabízí svým návštěvníkům dlouhé procházky nádherným prostředím, skvělé pohostinství a zajímavé historické památky.

 

 

 

Historie města Štrasburk

Po 1. světové válce v roce 1919 byl Štrasburg připojený k Francii. V září 1939 bylo město evakuované a v roce 1940 obsadila město německá armáda. V roce 1944 připadlo město opět Francii a stalo se symbolem francouzsko-německého smíření.

Politika

Od roku 1949 tu vznikali hlavní evropské instituce. V současnosti zde sídli Rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva.

 

Památky

Notre Dame
Nejznámější stavbou města je chrám Notre Dame de Strasbourg. Jeho kořeny sahají až do 12-15 století. Stavba je postavena z červeného pískovce v románském a gotickém slohu. Do roku 1874 byl tento chrám nejvyšší stavbou na světě. Stavba je 110m dlouhá a výška je i 32m. Náměstí Kleber, kde se chrám nachází, patří k těm nejhezčím v Evropě.

 

Rohanský palác
Palác byl postaven v letech 1731 až 1742. Ve čtvrti Palais Rohan najdete tematicky zaměřené muzea. Např. muzeum malířství, muzeum uměleckých řemesel apod.


Historické centrum
Historické centrum je zapsáno v seznamu UNESCO. Najdete zde populární Alsaské muzeum, které je situované v typických alsaských domech ze 17 století.

La Petite France
Tuto čtvrť určitě při návštěvě Štrasburku nevynechejte. Jedná se o nejzachovalejší část starého města, která je tvořena malebnou skupinou historických budov.
Oblíbenou atrakcí pro turisty bývá okružní plavba po řece Ill. Okružní plavba v délce asi hodiny a čtvrt přijde návštěvníka na čtyřicet franků.


Jak se dostat do Štrasburku?

Město není od Prahy zas až tak moc vzdálené, po silnici z Prahy něco kolem 600 km. Je možné tedy se vydat autem, což bude asi nejpohodlnější.

Další možností je autobusová doprava. Např. Eurolines jezdí z Prahy do Štrasburku od 900 Kč jednosměrně. Navíc v tuto dobu nabízí slevovou akci 1+1 zdarma.

Nakonec nesmíme zapomenout také na leteckou dopravu. Z Prahy do Štrasburku lítá např. ČSA za zhruba 6 000,- Kč.  Letiště Štrasburk (SXB) je vzdáleno od centra cca. 15 km. Z letiště se do centra dostanete celkem rychle vlakovou a autobusovou dopravou.

 

Mapa

     Trasa letu z Prahy, letenky od ČSA můžete rezervovat přes web Kiwi.com

 

 

Tipy na hotely:

 

Hotel Maison Rouge

Cena na noc pro dva - 2 630 Kč
 

Comfort Hotel Strasbourg

Cena na noc pro dva - 1 230 Kč

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Štrasburk, město propojující Francii s Německem

Průvodce - Štrasburk

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!