Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Francie     

Štrasburk - město smíření

Notre DameJe hlavním městem Alsaska ve východní Francii na levém břehu Rýna.  V minulosti se střídal vliv Francie a Německa nad tímto městem. Štrasburk nabízí svým návštěvníkům dlouhé procházky nádherným prostředím, skvělé pohostinství a zajímavé historické památky.

 

 

 

Historie města Štrasburk

Po 1. světové válce v roce 1919 byl Štrasburg připojený k Francii. V září 1939 bylo město evakuované a v roce 1940 obsadila město německá armáda. V roce 1944 připadlo město opět Francii a stalo se symbolem francouzsko-německého smíření.

Politika

Od roku 1949 tu vznikali hlavní evropské instituce. V současnosti zde sídli Rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva.

 

Památky

Notre Dame
Nejznámější stavbou města je chrám Notre Dame de Strasbourg. Jeho kořeny sahají až do 12-15 století. Stavba je postavena z červeného pískovce v románském a gotickém slohu. Do roku 1874 byl tento chrám nejvyšší stavbou na světě. Stavba je 110m dlouhá a výška je i 32m. Náměstí Kleber, kde se chrám nachází, patří k těm nejhezčím v Evropě.

 

Rohanský palác
Palác byl postaven v letech 1731 až 1742. Ve čtvrti Palais Rohan najdete tematicky zaměřené muzea. Např. muzeum malířství, muzeum uměleckých řemesel apod.


Historické centrum
Historické centrum je zapsáno v seznamu UNESCO. Najdete zde populární Alsaské muzeum, které je situované v typických alsaských domech ze 17 století.

La Petite France
Tuto čtvrť určitě při návštěvě Štrasburku nevynechejte. Jedná se o nejzachovalejší část starého města, která je tvořena malebnou skupinou historických budov.
Oblíbenou atrakcí pro turisty bývá okružní plavba po řece Ill. Okružní plavba v délce asi hodiny a čtvrt přijde návštěvníka na čtyřicet franků.


Jak se dostat do Štrasburku?

Město není od Prahy zas až tak moc vzdálené, po silnici z Prahy něco kolem 600 km. Je možné tedy se vydat autem, což bude asi nejpohodlnější.

Další možností je autobusová doprava. Např. Eurolines jezdí z Prahy do Štrasburku od 900 Kč jednosměrně. Navíc v tuto dobu nabízí slevovou akci 1+1 zdarma.

Nakonec nesmíme zapomenout také na leteckou dopravu. Z Prahy do Štrasburku lítá např. ČSA za zhruba 6 000,- Kč.  Letiště Štrasburk (SXB) je vzdáleno od centra cca. 15 km. Z letiště se do centra dostanete celkem rychle vlakovou a autobusovou dopravou.

 

Mapa

     Trasa letu z Prahy, letenky od ČSA můžete rezervovat přes web Kiwi.com

 

 

Tipy na hotely:

 

Hotel Maison Rouge

Cena na noc pro dva - 2 630 Kč
 

Comfort Hotel Strasbourg

Cena na noc pro dva - 1 230 Kč

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Štrasburk, město propojující Francii s Německem

Průvodce - Štrasburk

Doba letu do Štrasburku

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.