Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Štrasburk, město propojující Francii s Německem

mesto, en.wikipedia.orgHlavním městem francouzského Alsaska je Štrasburk se svými 237 tisíci obyvateli. Jeho historie je velmi dávná, protože ho v roce 12 př. n. l. založil už římský císař Augustus (63 př. n. l.–14 n. l.) a římské stopy jsou dodnes vidět v základech kolmých ulic Rue du Dome a Rue des Hellebardes a nechybí ani četné vykopávky z římských dob.

V průběhu dějin město patřilo chvíli k Německu, chvíli k Francii, až po 1. světové válce se v roce 1919 definitivně přičleňuje k  Francii a dodnes zůstává její součástí.

 

Město, en.wikipedia.orgPohled na město, autor fotky: Bichot from Paris, creative commons

 

Obdivujte hrázděné stavby

Mohutná katedrála Notre-Dame je jedním z hlavních poznávacích znamení města. Budována byla v letech 1176–1318, za tu dobu se v architektuře vystřídaly dva slohy, románský a gotický a katedrála nese prvky obou. K jejímu definitivnímu dokončení došlo až v roce 1439, kdy byla vztyčena severní věž vysoká 143 metrů. Až do roku 1874 byla považována za nejvyšší stavbu světa.

Za velmi cenný odborníci považují zdejší orloj z roku 1354, ovšem dvakrát přestavovaný v 16 a 19. století.

 


Během návštěvy města si pořádně vychutnejte náměstí Kléber, které lemuje spousta historických domů. Mnohdy jde o hrázděné stavby, na které jsou zdejší rodáci pyšní a mnozí cestovatelé tento celek označují za jedno z nejkrásnějších náměstí Evropy.

 

Město, en.wikipedia.orgDomy v Petite France, By Jonathan M (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Malebné domky nad řekou

Samozřejmě, že to ale není všechno. Vzdušnou čarou naproti jižního portálu katedrály narazíte na Rohanský palác. Sídlili v něm arcibiskupové pocházející z tohoto rodu. Stavba pochází z let 1731-1741, kdy na francouzském trůně vládl král Ludvík XV. (1710–1774). V současnosti se v budově nachází muzea uměleckých řemesel, malířství a archeologie.

 


Projděte se také v La petite France, malou Francií, jak se říká skupince historických hrázděných domů malebně se tyčících nad řekou Rýn a jejími kanály a slepými rameny. Právě na Štrasburku je výborně vidět, jak se zde mísily francouzské vlivy s těmi německými a tuto změť vlivů můžete během pobytu nasávat. 

 

Město, en.wikipedia.orgPohled z Rohanského paláce

 

 

Nabídka hotelů na booking.com

 

Cap Europe

Cena na noc pro dva - 989 Kč
 

Hotel Weber

Cena na noc pro dva - 1 025 Kč

 

Vzdálenost mezi Paříží a Štrasburkem je 490 km, trasa cesty.

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org, Google mapa města

 

 

 
Mohlo by vás zajímat: Cestopis ze Štrasburku
 

Trasa letu

Trasa přímého letu z Prahy, letenky můžete vyhledat např. na Kiwi.com

Letenky

Spojení zajišťuje český dopravce ČSA, doba letu: 1h 35m

 


*Autor úvodní fotky - By Jonathan M (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Čtěte také:

Cestopis z Štrasburku

Štrasburk - město smíření

Veřejná doprava (MHD) - Štrasburk

Vlakové nádraží ve Štrasburku

Doba letu do Štrasburku

Letiště Štrasburk (SXB)

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.