Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Co dělat na Slovensku? Poradíme

Lomnický štít, cs.wikipedia.orgPlánujete navštívit naše východní sousedy a nevíte, co za krásy tato země nabízí? Pokud plánujete delší pobyt, rozhodně si nezapomeňte zarezervovat ubytování Žilina. V tomto směru tak získáte možnost bydlet nejenom v krásném městě, ale i v lokalitě, která je ideálním výchozím bodem pro poznávání třeba nádherné slovenské přírody.

 

Poznejte zajímavou přírodu

První možností, která se přímo nabízí, je varianta poznání nádherné přírody. Ať už jezdíte na kole, nebo chodíte pěšky, okolí Žiliny vás rozhodně nadchne. Pokud však nechcete zůstávat jenom zde, rozhodně se vyplatí zamířit do Tater. Kdo je pozná, ten rozhodně dá za pravdu tvrzení, že jde o jedny z nejkrásnějších hor.Potěší také historie

Není to jenom nádherná slovenská příroda, jelikož je to také historie této země. Ta je spojena s celou řadou nádherných historických staveb, které v první řadě nadchnou každého milovníka architektury. Zvolíme-li za své ubytování právě oblíbený kongresový hotel v Žilině, máme možnost z něho vyrazit do samotného centra města. Zde na nás bude čekat celá řada nádherných domů, stejně jako kostelů a chrámů. Ne nadarmo je Žilina označována jako jedno z nejkrásnějších měst.

Vyzkoušejte také místní zvyky a obyčeje

Slovensko je známá také pro svou kulturu, kterou rozhodně musíte také poznat. Především řada různých zvyků, obyčejů a tradic je rozhodně zážitkem, na který rozhodně nezapomenete. S tím může souviset i ochutnávka tradičních jídel, kam patří třeba oblíbené sýry, jako:

-Parenice
-Korbáčik
-Bryndza

Slovenky v kroji melou mouku, en.wikipedia.org


V souvislosti s kulturou ale musíme říci, že naším dobrým tipem může být také návštěva některého z místních divadel. Tak neváhejte a oblečete si stylové dámské oblečení ve formě šatů, pánské oblečení v podobě obleku a můžete vyrazit vstříc novým a mnohdy neopakovatelným zážitkům. I to vás utvrdí v tom, že Slovensko rozhodně má co nabídnout. Je jenom třeba vědět, co konkrétně.

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.