Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Skiarealy     

Lyžařské středisko Ramzová

cestování,lyžování, horská střediska, skipasy, skimapyRamzová se nachází nedaleko města Jeseník, přibližně 10 km jihozápadně. Lyžařský areál Ramzová disponuje dvěmi lanovými dráhami, 3 vleky a sjezdovými tratěmi v délce 8 km. Najdete zde nejdelší trať v ČR. Jen pro porovnání, druhá nejdelší trať v Rokytnici, tzv. Turistická, má údajně mírně přes 3000 metrů a Suzuki na Černé Hoře v Krkonoších 3000 metrů. A větší převýšení najdete asi jen v Rokytnici. Výborné lyžařské podmínky zajišťuje zasněžovací systém. Nová čtyřsedačková lanová dráha Ramzová - Šerák. Kapacita přepravy  osob: 3 590/h . Nadmořská výška: 782-1351 m

Ramzová se může pochlubit nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v ČR - ve výšce 760 m. Parkoviště přímo u dolní stanice lanovky. Vzdálenosti - z Prahy 245 km, z Brna 180 km

Aktuální stav sněhové pokrývky najdete zde.

  • Provozní doba:    Denně 8:30 - 16:30 hod.
  • Večerní lyžování: Sjezdovka Ramzová - Louka (vlek Moby), 18:00 - 21:00 hod.
  • Půjčovna /úschovna lyžařského vybavení:    ANO
  • Běžkařské trasy:    V okolí řada běžkařských tras, směrem na Šerák, Petříkov, Ostružnou.
  • Parkování:    Přímo u silnice II/369, pod lyžařským střediskem, se nachází placené hlídané parkoviště. Další parkovací místa se nachází pod dolní stanicí lanovky Ramzová - Čerňava. Parkoviště areálu je zdarma, obecní stojí 50 korun na den.

 

 

Skimapa:

Skimapa Ramzová

Ceník:

Ceník Ramzová

Jak se dostat do Ramzové?

Doprava autem:

  • od Jeseníku, Polska: Po silnici II/369 směr Hanušovice. Po vjezdu do Ramzové pokračujte na vrchol Ramzovského sedla, Ski areál se nachází, 200 m od silnice, po levé straně.
  • od Šumperka, Olomouce, Brna: Ze Šumperka po silnici II/446 směr Hanušovice, odtud pokračujte po silnici II/369 (směr Jeseník). Po vjezdu do Ramzové pokračujte na vrchol Ramzovského sedla, Ski areál se nachází 200 m od silnice, po pravé straně.
  • od Hradce Králové, Prahy: Po silnici I/11 směr Žamberk, za Žamberkem po silnici II/312 směr Králíky a Hanušovice, z Hanušovic pokračujte po silnici II/369 (směr Jeseník) na Ramzovou, až na vrchol Ramzovského sedla. Ski areál se nachází 200 m od silnice, po pravé straně.
  • od Bruntálu, Opavy, Ostravy: Po silnici I/11 do Šumperka (přes Rýmařov), dále viz ze Šumperka, po pravé straně.

Pokud jedete autobusem, vystoupíte na zastávce Ostružná, Ramzová. Jestli se rozhodnete pro vlakové spojení, pak vystoupíte na železniční zastávce Ramzová na trati Hanušovice - Jeseník, která je vzdálená 400 m od dolní stanice lanovky Ramzová - Čerňava.

Běžecká trať Ramzová-Červenohorské sedlo: 14,5 km

 

Běžkování Ramzová

Ramzová (740 m.n.m.) -> 3,0 km Černava (1103 m.n.m.) -> 5,5 km Šerák (1351 m.n.m., sjezd Jeseník) -> 6,0 km Pod Keprníkem (1270 m.n.m., sjezd Domašov) -> 7,5km Keprník (1423 m.n.m.) -> 8,5km Trojmezí (1315 m.n.m., sjezd Branná) -> 11,5 km Vřesová studánka (1313 m.n.m.) -> 14,5 km Červenohorské sedlo (1010 m.n.m., sjezd Kouty nad Desnou, Domašov)

Poloha střediska:


Zvětšit mapu

 

   
  Čtěte také:
 

České hory - informace, fotky

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.