Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Couchsurfing, o co jde?

TuristéPředstavte si, že jedete do cizí země a hotely a penziony vás vůbec nezajímají. Svou postel již máte rozestlanou u zcela neznámého hostitele,  zdarma. Pokud vám zrovna nevadí poznávání nových lidí, zvyků a zcela odlišných kultur,  může být Couchsurfing způsobem, jak poměrně levně procestovat celý svět.

 

 

Vy ještě rezervujete hotel?

Rezervace ubytování je více-méně podmínkou každé dovolené. Cestovat však můžete i bez placení někdy dost drahých hotelů, nepohodlných hostelů a jiných forem ubytování. Tedy jen v případě, že cestujete přes  Couchsurfing. Co to je?  Mezinárodní projekt, díky kterému se mohou lidé z celého světa navzájem navštěvovat, poznávat jinou zemi nebo třeba získat úplně jiný pohled na život. Cestovatelský projekt vymyslel Američan Casey Fenton a funguje od roku 2004.

 

 

Váš Couchsurfing začíná u počítače, kde se registrujete na webové stránky Couchsurfingu. Přes ně to všechno funguje. Podobně jako většina sociálních sítí nabízí tato služba profily lidí, kteří mu holdují. Podle oněch profilů si pak buď hledáte svého hostitele nebo naopak nabídnete přístřeší hostům, kteří mají zájem o bezplatné ubytování ve vaší zemi.

 

Couchsurfing

 

To vám cestovka nenabídne!

Zážitky a opravdové poznání jako v tomto projektu vám žádná cestovní kancelář nenabídne.  Protože zatímco vám agenti cestovních kanceláří poskytnou jen letmý pohled na kulturu dané země, díky Couchsurfingu budete mít možnost onu kulturu zažít na vlastní kůži. Třeba vám hostitel uvaří pro jeho zemi typické jídlo, provede vás svým všedním dnem a vy budete přímo u zdroje cenných informací. A co když se vám nikam cestovat nechce? Jednoduše počkejte, až  kultura přicestuje k vám. Nabídněte váš volný gauč neznámému cestovateli. Ukažte mu svou zemi a nechte si povyprávět o té jeho.

 

Gauč

 

Tvoje postel,  můj dům!

Nezkušenému cestovateli se může forma Couchsurfingu na první pohled jevit jako nebezpečná. Vždyť se hodláte ubytovat u zcela cizího člověka. Jak mu můžete proboha věřit? Jen klid! Lidé, kteří se do projektu zapojí, nemají v úmyslu padnout do pasti nějakého úchyla. Proto je důraz kladen na reference a ověření. A nikdo po vás nechce, abyste hned svěřovali klíče od celého domu úplně neznámému člověku. Na začátek zcela postačí, když mu nabídnete onu slíbenou postel zdarma. Na dalších podmínkách se lze domluvit.

Tak co, jakou formu cestování využijete pro vaši příští dovolenou? Bude to Couchsurfing?

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha obsadila v počtu letních rezervací přes Airbnb 9. místo

1875 Kč sleva na webu Booking.com

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 28.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.