Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Praha obsadila v počtu letních rezervací přes Airbnb deváté místo na světě

 

PrahaO naše hlavní město je mezi uživateli portálu Airbnb velký zájem. Loni přes tuto službu nalezly ubytování statisíce lidí. A úspěch se potvrzuje i nyní. 

 

 

 

 

Popularita Prahy na Airbnb roste

Praha se letos dostala dokonce mezi desítku nejžádanějších destinací. Konkrétně skončila na deváté příčce. Letošní sezóna by měla být podle předpokladů rekordní. Meziročně se počet rezervací přes tuto aplikaci zvýšil dokonce na dvojnásobek. Jak vyplývá z jejích statistických údajů, v roce 2016 to bylo 362 000 hostů.

 

 

Česká metropole přitom ještě ani zdaleka nedosahuje popularity jiných evropských lokalit. Největší zájem panuje o Londýn, Paříž a Barcelonu.

Zvedá se i poptávka po přímořských destinacích, a to pochopitelně opět v průběhu letní sezóny. V tomto směru vévodí především Havana, která zaznamenala nárůst o 940 % a dále i letovisko La Ciotat, které se může pochlubit vzestupem zájmu o 675 %.

 


Výraznější zájem i snahy o omezování

Tento trend jde ruku v ruce s nárůstem sdílené ekonomiky. Airbnb zdaleka není jedinou platformou, která se veze na jeho vlně, úspěch zaznamenávají i další jako Vacation Rentals nebo HomeAway. Pozorovat je možné tento fenomén hlavně v průběhu uplynulých dvou let.

Jen u nás v průběhu období leden až září loňského roku nějakou formu tohoto způsobu ubytování přes sdílené bydlení nebo v soukromí využilo celých 2,2 milionu, jak vyplývá z údajů, které zpracovala organizace CzechTourism.

Dominují především ti, kteří cestují z evropských zemí - Velké Británie, Fracie, Itálie. Objevují se ovšem v hojném počtu také zájemci z USA. Více než polovina z nich se přitom v Česku ocitá vůbec poprvé.

 

 

 
O Airbnb jsme psali i zde
 

 

 

Asi nepřekvapí zjištění, že suverénně nejčastěji se tento způsob bydlení využívá v hlavním městě. Z celkového počtu přenocování dosahuje sdílené ubytování 25 %, což představuje poměrně významný nárůst.

Což současně otevírá prostor pro debaty na téma, zda je na místě tento segment zpoplatnit nebo nějakým způsobem regulovat. K podobnému způsobu už se uchýlila řada měst – Barcelona, Hamburk, Mnichov nebo Berlín zavedly povinnost registrace pronajímaných bytů, ve Vídni je zase nutné registrované ubytovatele ohlásit magistrátu.

 


Mohlo by vás zajímat:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Booking.com: Sleva na ubytování ve výši 930 Kč

Proč booking.com, a nikoli přímou rezervaci

Couchsurfing, o co jde?

Bydlete na cestách zdarma pomocí CouchSurfing

Airbnb

 

 

 

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.