Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Curyšské mezinárodní letiště

Curych, en.wikipedia.org

Jak již název napovídá, jedná se o švýcarské letiště. Je umístěno asi 13 km ve směru na sever od Curychu, známého ve světě jako centrum bankovnictví a sídlo mnoha mezinárodních institucí. Mezinárodní letiště je rovněž domovským přístavem pro národní aerolinky Swiss air.

Z centra města se k tomuto aeroportu lze dostat autem nebo kyvadlovým vlakem.

Hustá síť autobusových linek spojuje Airport Zurich se všemi  švýcarskými kantony včetně nejznámějších lyžařských středisek.

Aeroport Curych (ZRH) - web. stránky: www.zurich-airport.com/

 

Curych, en.wikipedia.org

Budova terminálu

 

Na pasažéry čeká na tomto vzdušném přístavu maximální komfort. Odbavovací přepážky jsou otevírány vždy dvě hodiny před plánovaným časem odletu. Čas před odletem lze trávit v restauracích či obchodech, jejichž výběr je skutečně pestrý. K dispozici jsou i bezcelní prodejny, letištní nákupní centrum umístěné nad odbavovací halou č. 3 a spousta módních butiků, novinových stánků a prodejen s dárkovým zbožím.

 

Curych, en.wikipedia.org

Terminál

 

Cestující se mohou ubytovat v hotelech, které jsou buď přímo u aeroportu, nebo v blízkém okolí s možností využití kyvadlové dopravy. Například hotel Hilton Zurich Airport je vzdálen pouhých pět minut od něj. Nabízí business centrum, řadu fitness a dokonce rekreační stezku i možnost zapůjčení jízdních kol. Komfortní ubytování hlavně pro služební účely nabízejí i další hotely, jako Movenpick,  Radisson Blue, NH a další.

 

Curych, en.wikipedia.org Curych, en.wikipedia.org
Pohled na letiště z ptačí perspektivy  

 

Aktuální přílety

Aktuální odlety

Mapy aeroportu

 

Trasa letu

Letenky na Trase Praha - Curych přes vyhledávač letů Kiwi.com, aktuálně v nabídce zpáteční letenky od Swiss za 5 120 Kč, délka přímého letu 1h 20m.

Ubytování v Curychu na booking.com

Curych


  Autobusová společnost Flixbus nabízí aktuálně levné jízdenky do Švýcarska od 450 Kč

 

     
    Mohlo by vás zajímat: Průvodce Curychem, čtěte zde
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.