Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Curych: Navštivte město plné vody a zkratek

cs.wikipedia.orgNa severním břehu stejnojmenného jezera se rozléhá magická metropole  Švýcarska. S výhledem na zasněžené vrcholky Alp, nedotčeným historickým centrem plným kostelů a katedrál, jedinečnou gastronomií a bohatým nočním životem je Curych jedním z nejoblíbenějších a nejživějších měst starého kontinentu.

 

 

 

 

Do centra pěšky, lodí nebo v kočáře

Dochované historické centrum města se rozkládá na obou březích řeky Limmat. Dörfli, v překladu vesnička, jak historickému centru s láskou přezdívají místní, nabízí romantické procházky po dlážděných ulicích a náměstích a především ikonické kostely, z jejichž věží si můžete užít nezapomenutelnou vyhlídku na celé město.

 

  

 Trasa jízdy  autem z Prahy do Curychu. Vzdálenost: 696 km. Čas: 7:07., Zdroj: openstreetmap.org

 

Většina centra je autům nepřístupna, a tak si můžete bez obav vychutnat návštěvu některé z mnoha kaváren, butiků, antikvariátů a galerií. Romantické duše potěší večerní projížďka v kočáře nebo návštěva botanické zahrady. Právě v centru najdete nejdůležitější městské svatostánky – Kostel svatého Petra, Grossmünster, Fraumünster a Predigerkirche.

 

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

 

Zdroj videa: YouTube CC, Luna, Curyšské jezero

 

Curych s chutí

Téměř na každém jídelním lístku ve městě najdete tradiční Züri Gschnätzlets, jak jim s láskou přezdívají místní. Hutný pokrm připravený z nejlepšího telecího s přílohou gratinovaných brambor vás zasytí a zahřeje. Gurmáni si jej mohou navíc vychutnat také v jeho původní formě s telecími ledvinkami. Na své si ve městě přijdou i zapřísáhlí vegetariáni.

Právě v Zurichu totiž žil a pracoval doktor Maximilian Oskar Bircher-Benner, průkopník zdravého životního stylu, jehož jméno dodnes nese sladká kaše z ovesných vloček a ovoce podávaná v mnoha místních  kavárnách a restauracích místo snídaně. Jako dezert si pak nezapomeňte objednat delikátní Zürcher Hüppen - křehké tyčinky plněné sladkým krémem se v Curychu vyrábí již více než 400 let.

 

Noční život v rytmu jazzu i techna

Curyšská klubová scéna rozkvetla v jeden z nejrozmanitějších a nejzábavnějších zážitků v celé zemi. Na své si přijde každý, ať už máte chuť na zastřený jazz či živý funk v Moods, nebo dechberoucí atmosféru rytmické hudby a světel v Mascotte. Klubů a diskoték najdete ve městě nespočet, každý s jedinečnou atmosférou a stylem.

 

Do muzea i za fotbalem

Pokud máte v rodině alespoň jednoho fanouška, jehož srdce bije v barvách oblíbeného klubu, stane se návštěva mezinárodního  fotbalového muzea FIFA tím nejkrásnějším dárkem. Na více než třech tisících metrech čtverečních najdete exponáty mapující historii tohoto týmového sportu, spolu s mnoha interaktivními expozicemi a výstavou více než tisíce kusů sportovních memorabilií.


Curych pro celou rodinu

Muzeum hraček, Skillspark, Zoologická zahrada, Dětský zoopark a mnoho dalších zážitků nabízí město pro rodiny s dětmi. Přímo pro nejmenší návštěvníky je připraven nespočet zážitků, od výpravy do prehistorických časů, přes prohlídku muzea vlaků, až po dětské parky plné sportu, vědy i zábavy.

 

                                         Další zajímavá muzea
Museum of Art (Kunsthaus Zurich) Muzeum umění

www.kunsthaus.ch

FIFA World Football Museum Muzeum fotbalu

www.fifamuseum.com

Beyer Clock and Watch Museum Muzeum hodinek

www.beyer-ch.com/en/museum/portrait-museum.html

Tram-Museum Zurich Muzeum tramvají

www.tram-museum.ch/en

Museum of Design (Museum für Gestaltung – Schaudepot) Muzeum designu

www.museum-gestaltung.ch/en/information/locations

 

Kde složit hlavu?

Hotely v této lokalitě na portálu booking.com

Curych

 

Jak do Curychu? Jakkoliv!

Ne nadarmo se švýcarské metropoli přezdívá „město zkratek“. Do Curychu se dostanete snadno letecky, vlakem, autobusem i  autem. Mezinárodní letiště nabízí přímé spojení, kam si jenom vzpomenete, až do centra vás zase doveze místní železnice. Po městě se snadno a rádi budete přesouvat pěšky, ale kdykoliv můžete naskočit na tramvaj nebo si vychutnat romantickou projížďku po řece.

 

Letecky z Prahy

Mapa

Trasa letu z Prahy do Curychu a zpátky, přehled tarifů na Kiwi.com, přímé lety zajišťuje např. Swiss International Air Lines


Autobusem z nádraží Florenc

 Autobusové přímé spoje společnosti Flixbus jezdí z Prahy - Florence do Curychu 4x denně, cena jednosměrné jízdenky začíná na 729 Kč

Cesta autobusem

 

 
  Student Agency nabízí jízdenky z Prahy do Curychu za cca 720 Kč / jeden směr
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nový dopravce - nová linka z Prahy do Curychu

Curyšské mezinárodní letiště

Curych - hlavní vlakové nádraží

Veřejná doprava (MHD) - Curych

Jak dlouho trvá let do Curychu

Švýcarská jezera

Místní měna - frank

 

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.