Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklovýlety z Janských Lázní

Dostanete – li se na úpatí Černé hory, určitě neminete světoznámé lázeňské středisko Janské Lázně, z něhož vede přímo na vrchol hory kabinová lanová dráha.

Celá oblast skýtá velké možnosti aktivního vyžití. Patří k nim i  cykloturistika. Nabízíme několik cyklovýletů, které můžete v této nádherné krajině v Podkrkonoší využít.

 

 

 

Cyklostezka Temným dolem

Stezka je určena pokročilým cyklistům, její délka je sice necelých 19 kilometrů, ale cestou je velké převýšení na Černou horu a také sjezd do Temného dolu. Trasa je vhodná pro kola horská.

Začíná v Janských Lázních a míří směrem na Černou horu, dále pak k hotelu Černá bouda, kde se můžete občerstvit a pokračujete dál směrem na Temný Důl, Horní Maršov a zpět do Janských Lázní,

Černá hora – u horní stanice kabinové lanovky je restaurace s občerstvením a nově otevřená lezecká stěna nejen pro děti, ale i dospělé.

Černohorská rašeliniště - nachází se asi kilometr od lanovky, v sedle mezi Černou a Světlou horou a jsou to největší naleziště rašeliny lesního typu v Krkonoších.

Horní Maršov – nedaleko obce se nachází, na skalnatém svahu nad řekou Úpou, lesní hrádek Aichelburg, který je návštěvníkům volně přístupný.

Krkonošská cyklistická naučná stezka

Tato stezka vede nádhernou oblastí Černé a Světlé hory.

Nejvhodnějším místem pro začátek výletu je horní stanice lanovky (přepraví i kola) na Černou horu. Vyhnete se tak nepříjemnému převýšení. Dále pak pokračujete na Sokolskou a Černou boudu, k rozcestí pod Černou boudou a tady začíná vlastní trasa. Celá vede po lesních cestách a projedete tak krásná místa Černé a Světlé hory.

Podél trasy najdete několik tematických informačních cedulí.Celková délka okruhu je asi 20 kilometrů.

 

 

Základní okruh:

Rozcestí pod Černou boudou - Zrcadla - sedlo pod Kolínskou boudou - Václavák - Pěticestí - Vlašské boudy - Krausovy boudy - u Modrých kamenů - Velké Pardubické boudy - rozcestí pod Černou boudou.

 

Ubytování v Jánských Lázních

 

Relax u Kolonády   

Cena na noc pro dva - 679 Kč
 

Hotel Arnika

Cena na noc pro dva - 1 378 Kč
 

Pension Janský Potok

Cena na noc pro dva - 966 Kč

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam českých lázní

 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.