Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jánské Lázně

Lázně, en.wikipedia.orgJánské Lázně se řadí mezi léčebná zařízení v horských oblastech. Nachází se v populárních Krkonoších přímo pod Černou horou, kde se nalézá také ski areál. Tohle krásné městečko je neustále hojně navštěvováno turisty a pro příznivce aktivní dovolené se stává naprosto ideální volbou.

 

 

Webkamera, www.radicestujeme.eu 

Webkamera z města

 

Léčba v Jánských Lázních

Jánské Lázně, en.wikipedia.orgMěsto Jánské Lázně nabízí ve stejnojmenném lázeňském zařízení mnoho léčebných procedur, za kterými se sem sjíždějí lidé z celé republiky i okolních států. Léčebný proces se zde dá dobře zkombinovat s volnočasovými aktivitami a to vše na čerstvém horském vzduchu.

Celé město navíc působí skutečně lázeňskou atmosférou, která se krásně propojuje s horskou oblastí. Překrásná kolonáda je skvělým místem k odpočinku a relaxaci, která je pro zdraví také velice potřebná.

Lidé se zde léčí nejčastěji s onemocněním nervové soustavy, nebo s problémy pohybového aparátu. Mezi další léčby se  řadí například léčba dýchacího ústrojí. Speciální zaměření je tu potom věnováno dětem s obezitou.

 

 

 

Okolí a volný čas

Město nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas. Největším lákadlem je tu samozřejmě ski areál Černá hora, který nabízí úžasné lyžařské zážitky a patří mezi ty nejoblíbenější ski areály u nás. V zimě si zde přijdou na své lyžaři, snowboardisté, ale i běžkaři nebo nadšení sáňkaři.

Černá hora totiž nabízí jedinečnou sáňkařskou stezku, která se klikatí po obvodu celé hory. V létě tuto stezku využívají adrenalinoví nadšenci, kteří zde jezdí na terénních koloběžkách či horských kolech.

 

Lanovka, en.wikipedia.orgVýhled z kabinky na Janské Lázně

 

Za zábavou tady můžete vyrazit na minigolf nebo do aquacentra. Jánské Lázně jsou vyhledávané také sportovními týmy, které tuto oblast využívají pro sportovní soustředění, ať už v létě či v zimě.

 

Mapa

Mapa: zdroj - openstreetmap.org, Mapa google Jánských Lázní

 

Více informací na portálech:

Web: www.janskelazne.com/cz

Web: www.janske-lazne.cz/en

 

Jánské Lázně, en.wikipedia.org

 

Ubytování  ve městě na booking.com.

Jánské Lázně

  Tip na apartmán: Astrid Cena na noc pro dva - 605 Kč

Další informace o této oblasti si přečtěte zde:

Cyklovýlety z Jánských Lázní

Jánské Lázně


*Autor úvodní a poslední fotky - Hans G. Oberlack at en.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0) or CC BY-SA 2.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons


Autor fotky - lanovka - By Petr Vilgus (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Snowboard Janské Lázně (Černá hora) GoPro

Zdroj: YouTube CC, mreddi


 

Mohlo by vás zajímat: Přehled českých a i moravských lázní
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.