Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jánské Lázně

Lázně, en.wikipedia.orgJánské Lázně se řadí mezi léčebná zařízení v horských oblastech. Nachází se v populárních Krkonoších přímo pod Černou horou, kde se nalézá také ski areál. Tohle krásné městečko je neustále hojně navštěvováno turisty a pro příznivce aktivní dovolené se stává naprosto ideální volbou.

 

 

Webkamera, www.radicestujeme.eu 

Webkamera z města

 

Léčba v Jánských Lázních

Jánské Lázně, en.wikipedia.orgMěsto Jánské Lázně nabízí ve stejnojmenném lázeňském zařízení mnoho léčebných procedur, za kterými se sem sjíždějí lidé z celé republiky i okolních států. Léčebný proces se zde dá dobře zkombinovat s volnočasovými aktivitami a to vše na čerstvém horském vzduchu.

Celé město navíc působí skutečně lázeňskou atmosférou, která se krásně propojuje s horskou oblastí. Překrásná kolonáda je skvělým místem k odpočinku a relaxaci, která je pro zdraví také velice potřebná.

Lidé se zde léčí nejčastěji s onemocněním nervové soustavy, nebo s problémy pohybového aparátu. Mezi další léčby se  řadí například léčba dýchacího ústrojí. Speciální zaměření je tu potom věnováno dětem s obezitou.

 

 

 

Okolí a volný čas

Město nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas. Největším lákadlem je tu samozřejmě ski areál Černá hora, který nabízí úžasné lyžařské zážitky a patří mezi ty nejoblíbenější ski areály u nás. V zimě si zde přijdou na své lyžaři, snowboardisté, ale i běžkaři nebo nadšení sáňkaři.

Černá hora totiž nabízí jedinečnou sáňkařskou stezku, která se klikatí po obvodu celé hory. V létě tuto stezku využívají adrenalinoví nadšenci, kteří zde jezdí na terénních koloběžkách či horských kolech.

 

Lanovka, en.wikipedia.orgVýhled z kabinky na Janské Lázně

 

Za zábavou tady můžete vyrazit na minigolf nebo do aquacentra. Jánské Lázně jsou vyhledávané také sportovními týmy, které tuto oblast využívají pro sportovní soustředění, ať už v létě či v zimě.

 

Mapa

Mapa: zdroj - openstreetmap.org, Mapa google Jánských Lázní

 

Více informací na portálech:

Web: www.janskelazne.com/cz

Web: www.janske-lazne.cz/en

 

Jánské Lázně, en.wikipedia.org

 

Ubytování  ve městě na booking.com.

Jánské Lázně

  Tip na apartmán: Astrid Cena na noc pro dva - 605 Kč

Další informace o této oblasti si přečtěte zde:

Cyklovýlety z Jánských Lázní

Jánské Lázně


*Autor úvodní a poslední fotky - Hans G. Oberlack at en.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0) or CC BY-SA 2.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons


Autor fotky - lanovka - By Petr Vilgus (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Snowboard Janské Lázně (Černá hora) GoPro

Zdroj: YouTube CC, mreddi


 
Mohlo by vás zajímat: Přehled českých a i moravských lázní
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!