Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Do polských Krkonoš na kole

VodopádPolská strana Krkonoš může být pro někoho, jako odvrácená strana Měsíce. Ani nás dlouho nenapadlo přejet hranice za Harrachovem a kouknout o něco severněji. Samozřejmě, hranice nijak drasticky vzhled krajiny nemění, a tak zde uvidíte podobné scenérie jako na straně české. Na polské straně najdete kousek vedle sebe tři vodopády. Dva z nich v blízkosti hezkého horského městečka Szklarska Poreba. Ten třetí najdete nedaleko obce Podgórzyn. A k tomuto vodopádu jsme vyrazili na kole.

Předem ještě dodáme, že trasa je vhodná i pro ty, kteří za sebou vezou své ratolesti ve vozíku, podobně jako my.

 

 

 

Startujeme v lázeňském městě Cieplice

Náš cyklovýlet začínáme v jednom z nejstarších lázeňských měst Evropy - Cieplicích. V tomto městě najdete jedny z nejstarších lázní Evropy. Je vidět, že si město dává záležet na rozvoji lázní a s tím souvisejících služeb. Ve městě najdete krásné parky, které právě v době naší cesty byly z části upravovány. Nedaleko Cieplic najdete spoustu rybníku či jezer. Ty však míjíme a jedeme směr Podgórzyn. Do této chvíle šlo o poměrně "nudnou" cestu. Jedná se o první čtyři kilometry, které vedou po silnici. Aut tu není moc, ale ani málo. Jakmile sjedete na vedlejší silnici, začne se terén více zvedat. A stoupání potrvá přes 8 km.

 

Vodopády

Cestou na vrchol narazíte na několik ukazatelů, které navádějí k vodopádům. Určitě vodopády omrkněte, stojí to za to. Počítejte s krátkým nerovným úsekem, kamenné podloží. Ale jde to zvládnout pěšky, vedle kola.

Cesta zde končit nemusí, a tak se vraťte na silnici. Pokračujte dále do hor. Čeká vás několik hezkých výhledů do krajiny, restaurací, ale také cesta hlubokým lesem. Dokonce můžete dojet zpět do Česka, konkrétně do Špindlerova Mlýnu.

 

Délka trasy: 28 km

Převýšení: 937 m

Typ: převážně po asfaltu, vhodné i pro vozík za kolo

Obtížnost: Těžká

 

 

Fotografie:

lázeňské město Cieplice - vstup do parku

Cieplice

Cieplice - Park

Cieplice

Vodopády Podgórzyn

Vodopády

Vodopád

Vodopád

 

 

     
   

Čtěte také: Polská jezera v blízkosti našich hranic

     

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.05.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.