Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Máchův kraj – cyklistů ráj

Okolí Máchova jezera je jako stvořené po vyjížďky na kole. Vybrat si můžete z řady lehkých tras vedoucích převážně po rovinách, a které jsou příjemné i pro rodiny s dětmi. Náročnější  cykloturisté se mohou vydat na delší výlety, kterou je zavedou i do vzdálenějších míst.

 

 

 

 

 

Doksy a Staré Splavy

Tato dvě města leží na březích Máchova jezera a jsou velice vyhledávanými rekreačními středisky. Kromě relaxace u vody a procházek mezi soukromými i lázeňskými objekty, si můžete vyjet do kraje plného historických památek, zajímavostí uprostřed nádherné přírody, kterou tvoří převážně borovicové lesy a také rybníky.


Cyklotrasa z Doks do České Lípy

Doksy a Staré Splavy spojuje nejen hlavní silnice, ale i vedlejší, mnohem méně frekventovaná vozovka mezi lesy. Na okraji Starých Splavů pak můžete odbočit na lesní cestu, která je převážně písčitá, ale velice dobře sjízdná. Nejprve se dostanete k oboře, kde můžete pozorovat stáda jelenů, daňků, srnců či muflonů. Je to nezapomenutelný zážitek nejen pro děti. Dále budete pokračovat až do obce Jestřebí, kde můžete vylézt na zdejší zříceninu hradu. Ta tvoří dominantu celého okolí a také je z ní úžasný panoramatický výhled.

 

Kolem Novozámeckého rybníka

Z Jestřebí vás cesta povede nejprve mezi rekreačními chatami a zahradami až se posléze dostanete do osady Karasy. Dnes ji tvoří pouze několik stavení roztroušených podél cesty vedoucí po břehu Novozámeckého rybníka. Ten je proslulý zejména hnízděním desítek druhů nejrůznějšího ptactva. K nejvzácnějším patří především orel mořský, kterého při troše štěstí můžete zahlédnout.

 

Zahrádky

Tato obec leží na hlavní silnici z České Lípy přes Doksy na Mladou Boleslav. Vy ji ovšem podjedete tunelem a ocitnete se přímo mezi domy místních obyvatel i rekreačními chatami a chalupami. Zahrádky jsou proslulé zejména svým nádherným zámkem, který však před několika lety bohužel vyhořel díky nedbalosti řemeslníků provádějících rekonstrukci. Naštěstí shořela pouze střecha, ale obvodové zdivo zůstalo a připomíná monumentálnost této stavby. Za prohlídku určitě stojí zámecký park s mnoha vzácnými exempláři exotických dřevin.

 

Ze Zahrádek do České Lípy

Ze Zahrádek můžete pokračovat po málo frekventované silnici III. třídy až do obce Sosnová, kde odbočíte na asfaltovou silničku vedoucí lesem až k průmyslové zóně České Lípy. Po silničce téměř nikdo nejezdí, takže poslední úsek celé trasy je velice příjemný.

 

Tip na ubytování:  Penzion Kopeček Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
Tip na ubytování: Galaxy Apartments Mlýnská Cena na noc pro dva - 1 082 Kč
Tip na ubytování: Hotel Olympia Garni Cena na noc pro dva - 1 352 Kč

 

Celková délka trasy: 25 km

Náročnost: lehká, jediné prudší stoupání je ze Zahrádek do Sosnové, ovšem jen cca 1 km

Povrch: asfalt, písek a lesní cesty

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.