Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Máchovo jezero trochu jinak

Máchovo jezeroJestliže se vypravíte na výlet na Mácháč, není to pouze město Doksy, které vám nabízí zábavu a ubytování. Vyrazit můžete taky do Starých splavů anebo ještě lépe, vyrazte kousek za Staré splavy, kde vás čeká několik autokempů, ale i chatových osad.

 

 

Staré splavy obecně

Jedná se o větší vesnici kousek od Máchova jezera, která je každoročně navštěvována hromadami turistů. Najdete zde několik skvělých restaurací, a také nějaké ubytování.Nevýhodou může být, že nebudete ubytování přímo u pláže. Když se dostanete až na úplný konec vesnice, můžete se projít po takzvané promenádě, kde najdete různé obchůdky se suvenýry, rychlé občerstvení a několik chatových osad. Jestliže jste ovšem milovníky klidu a přírody, raději si vyberte ubytování ještě kousek za Starými splavy, protože tady je to opravdu chatička na chatičce a ačkoliv jsou v lese, není zde zrovna moc zeleně.

V druhé polovině léta zde většinou je i menší pouť, někdy přijede jen kolotoč a střelnice, jindy zde můžete vyzkoušet i Aquazorbing nebo Break Dance atrakci. Vyrazit na promenádu můžete také na minigolf, trampolíny anebo skrze ni projděte jen při cestě na parník.

 

 

       
    Mohlo by vás zajímat:  
   

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch kolem Prahy

 
   

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

 
       

 

 

Co vás čeká za vesnicí

Když projdete nebo projedete lesem za Staré splavy, narazíte na několik autokempů. Nejznámějším kempem tu je Kemp Borný. Nabízí ubytování v bungalovech, karavanech, které si můžete dokonce pronajmout nebo klasicky ve stanech. Kromě toho je kousek od kempu také Hotel Borný. Ubytování zde má jednu velkou výhodu, kemp má vlastní pláž, a pokud si zde postavíte stan, můžete si ho rozložit jen pár metrů od pláže a ráno vás tak přivítá pohled na jezero. Kromě těchto výhod na vás v kempu čeká luxusní pizzerie, každý den otevřený stánek s potravinami, stánek se zmrzlinou, a potom klasická česká restaurace, kde při troše štěstí zažijete i večer s živou hudbou. Co se týče sportovního vyžití, můžete si zde samozřejmě zaplavat, zkusit si windsurfing, zahrát si beach volleyball anebo navštivte poměrně nové lanové centrum.

Jestliže jste stále nenašli, co hledáte, pokračujte dál za tento kemp, zde na vás čeká několik chatových osad, které mají vlastní plážičky nebo alespoň molo. Téměř v každé osadě je minimálně rychlé občerstvení a v nějakých i pořádná restaurace. Většinou se jedná o skromné chatky bez vlastního sociálního zařízení, ale osady se o své klienty starají velice dobře a jsou všechny opravdu na vysoké úrovni.

 

Máchovo jezero

Máchovo jezero

 

Kam vyrazit do okolí

Hned nad jezerem se tyčí vrch Borný, podle kterého se jmenuje také přilehlý kemp. Na vrchu se tyčí vysílač a kousek pod ním je krásná vyhlídka, která nabízí opravdu neodolatelný pohled na Máchovo jezero. Každopádně si připravte nervy na poněkud strmý výšlap, ale cesta i vyhlídka bude stát za to. Po cestě se můžete stavit u místních skal, které jsou úžasné jako fotografický objekt. Pokud budete pozorní, můžete zde také zahlédnout srnku nebo plno veverek. Les, kterým půjdete, vám nabídne pohled do mnoha neznámých zákoutí, která jsou vlastně nedotčená, protože turisté v těchto místech, opravdu věnují pozornost hlavně koupání v jezeře.

 

Máchovo jezero

Máchovo jezero

 

Jestliže jste nadšencem do čtyřkolek, zkuste se projít lesem ve směru na Staré splavy. Většinou zde v létě můžete totiž narazit na dráhu a půjčovnu čtyřkolek a motokár. Ačkoliv to ocení především děti, zábavu si mohou užívat i dospělí.

Pro milovníky vodních radovánek nabízí Staré splavy krásný aquapark. Nevýhodou je, že je zde vždy hodně plno, pokud ale toužíte po vodních atrakcích, stojí to za to. Stačí dojet na začátek vesnice a ukazatelé vás už navedou až k vodnímu centru.

V okolí se nachází také několik památek, jako například hrad Bezděz nebo Jestřebí, a také hrad Houska.

Markéta  Sýkorová


Úbytování v této lokalitě přes booking.com

Staré Splavy - ubytování


 

 

     
    Čtěte také:
   

Máchův kraj – cyklistů ráj

   

Kokořínsko a Máchův kraj – aktivní dovolená v objetí ...

   

Na kole: cyklotrasami okolo Máchova jezera

     

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.