Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole k prameni Labe

Chcete – li se vydat k jednomu z nejvýše položených míst, vypravte se k prameni Labe. Vede k němu hned několik různých tras. My jsme zvolili tu, která vede z Benecka, její délka je zhruba 30 kilometrů. Nedávno byl zpřístupněný nový úsek pro  cyklisty, který vede k Labské louce po hřbetech Krkonoš.

 

 

Začátek trasy

Jak již bylo zmíněno, start naší trasy je v Benecku, což je horská obec nacházející se na svazích masivu Žalí a patřící mezi centra nejen zimní, ale i letní turistiky pro oblast Krkonoše.

Začátek cesty vede po vrstevnicové asfaltové cestě směrem k Horním Mísečkám. Cestou míjíme rozcestí Rovinka, kde se můžeme občerstvit v bufetu a pokračujeme k dalšímu rozcestí Třídomí. Tady máme několik možností:

  • Sjezd směrem na Labskou a Špindlerův mlýn a lanovkou na Medvědín, kde se napojíte na trasu asi v polovině stoupání Mísečky – Zlaté návrší. Touto cestou si ušetříte trochu stoupání a pojedete kolem bobové dráhy ve Špindlerově Mlýně.

  • Z Třídomí do kopce směrem na Horní Mísečky, pojedete částečně po asfaltovém povrchu a částečně na šotolinové lesní cestě. Těsně před Mísečkami se vám naskytne nádherný pohled na Špindlerův Mlýn. Další rozhled do kraje vám umožní nedaleká Harrachova skála.

 

Horské středisko Horní Mísečky

Nejvíce turistů jej navštíví především v zimním období. Tento úsek je pro cyklisty nejnáročnější, neboť má nejvyšší stoupání, které trochu "mírní" kvalitní povrch. Chcete – li si ušetřit část cesty, dá se do těchto míst zajet i autem. Pokračujeme směrem na Vrbatovu Boudu.

 

Přes Labskou louku k pramenům Labe

Od Vrbatovy Boudy vede cyklotrasa po asfaltové zásobovací cestě k Labské Boudě, kde můžete nechat kola v úschovně a poslední část k prameni Labe dojít pěšky.

Máte – li dostatek sil, můžete pak pokračovat k Vosecké boudě a přejezdem po hřebenech Krkonoš sjet do Harrachova. Další možností je návrat zpět po stejné cestě.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.